BitcoinHaberlerKripto Para

Yerli Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Borsalarından Şikayetçi! “Ben Alınca Düşüyor!”

İlgi arttıkça yatırımcı şikayetleri de artıyor.

Ülkemizde kripto paralara olan ilgi artınca şikayetler de artmaya başladı. Şikayetvar.com’un verilerine göre kripto paralara yönelik şikayetlerde % 8616 oranında bir artış gözlendi.

Küsüyorlar

Ana akım medyada artan Bitcoin ve kripto para haberleriyle pazara yeni yatırımcı yağıyor. Herkes “kısa sürede zengin olacağım” ümidiyle girdiği kripto para piyasalarındaki dalgalanmaları görünce korkup panik oluyor. Dolayısıyla şikayetler de artıyor.

Üst üste zirve yapan bir ürünün bir günde %50 %60 düşmesini anlamlandıramayan yatırımcılar piyasaya küsüp çıkıyor.

Yatırımcılar Yerli Borsalardan Şikayetçi

Şikayetvar’ın verilerine göre Türkiye’de kripto para yatırımcılarının şikayet ettiği konuların başında kripto para borsaları geliyor. Anlık fiyat değişimlerinde borsaların kilitlendiğini ve zarar etmelerine neden olduklarını ifade eden yatırımcılar Türk borsalarına ateş püskürüyor.

Bazı yerli borsalarda zaman zaman para çekme problemleri yaşayan yatırımcılar ” para yatırırken maksimum 2 dakikada işlem gerçekleşirken para çekmede büyük problem çıkıyor. Bu durum insanın güvenini sarsıyor ve korkmasına neden oluyor.” dedi.

Şikayetlerin bazı şu şekilde;

“Borsanın yükseldiği anda sistemlerini kapatıp işlem yapılmasını izin vermeyen firma beni çok büyük zarara uğrattı. Lütfen artık biri bunlara bir ‘dur’ desin. Ben ve benim gibi birçok insan mağdur olduk!”

“Kripto para alım satımı yapıyorum. Kaç defa denedim ve gözlemledim. Ben kripto parayı almadan önce hızlı hızlı artıyor, ama ne tesadüftür ki her alımdan sonra bu yükselmeler duruyor ya da hızlıca düşüyor. Bunun tesadüf olmadığını düşünüyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

En güvenilir uygulama hangisidir.şu an paribu kullanıyorum sikıntılı takılma v,s cok

Oğuzhan

Binance veya bittrex veya huobi veya okek. Benim kullandığım binance borsasıdır

Kriptoking

Kardeşim btctürk iyidir. Alım satımlarda emir tahtasına göre al-sat yap

KriptoKing

Bence burada yazanların çoğu kripto alemine yeni girmiş ve hep bir bit yeniği arayan kişiler. Binance kullandım destek sıfır ve işlemler pratik değil. Bitexen kullanımı kolay değil, Bitay’da kaçarak uzaklaştım,paribu…. Arkadaşlar yükselirken ya da düşerken bazen aksaklıklar dünyadaki tümmm borsalarda olabiliyor. Çok övülen binance’de de oluyor. Satarken ya da alırken doğru işlemleri mesela tahtada yazan emirlere göre yaparsanız daha kolay kullanırsınız. Tümü için geçerli bu. Btctürk pro kullanıyorum ara ara sunucu hataları altında bişeyler çevriliyor evet ama ben alınca düştü diye de bişey yok. Sen aldıktan sonra düştüğünü düşünüyorsan aynı anda tradingview.com’dan takip et göreceksinki aynı yükselip düşüyor. Yatırım yapmak için grafikleri okumanız şart bunu unutmayın. Hızla yükselmekte olan bir yatırım aracını aşırı satış bölgesine geldiğini bilmeden fomoya kapılarak alırsan zarar etmen doğal. Doğru alım satımlar için Alım-satım sinyallerini takip ediniz.
Tüm bilindik platformlarda cüzdanım ve yatırımım mevcut yerli yabancı hiçbiri ak kaşık değil ama btctürk doğru kullanımda yeterli olabiliyor coin sayısı az ama btc için yeterli.

erkay

Btcturk fiyatta düzeltme yapmadık diyor. Fiyata müdahale edilmediği sürece diğer platformlar la aynı olma şansı yok. Düpedüz milleti kandırmaya çalışıyorlar. Kesinlikle ve kesinlikle türk borsalarından uzak durun derim. Şu an her atom coin başına cebimizden 20 lira alıp kasalarına koydular. Sermaye piyasası kurulu ne işe yarıyor bu ülkede. Bunlara niye müdahale etmiyorr

Serkan

Çok fazla ürünü olmasa da ne para yatırma da nede para çekme de btctürk te hiç bir sıkıntı yaşamadım

erkay

Kardeş BTCTURK istediği gibi fiyatları ayarlıyor. Örneğin atom coinin fiyata diğer platformlar a göre 20 lira yüksek ti şimdi nasıl olduda fiyatlar aynı. Btcturk ten uzak durun kullanmayın derim

Mehmet sinan arslan

Para çekmede çok sıkıntı yaşıyorum

Mert

Bende gözlemledim..Satarken eğer ki coin çok hareketli ve yüksek ise bir türlü satış yapılmıyor.Bitex ten olduğu gibi

Ahmet

Maalesef öyle oluyor ama ben şunu farkettim bitxoin yükselirse hepsi yükseliyor düşüyorsa hepsi düşüyor kimse kimseyi kandırmasın bir baglantısı kesinlikle var birbirleriyle

Hakan

Hahha aynen bütün dünya senin coin almanı bekliyor hahahahahryhehshajaja


Başa dön tuşu