Bitcoin

Yıllardır Uyuyan Büyük Bitcoin (BTC) Balinası Uyandı!

1.300 BTC'lik cüzdan harekete geçti!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 69.000 dolara kadar yükselmesinden sonra burada tutunamadı ve hafif bir düşüş trendine girdi. 60.000 dolar desteğini kaybetse de 56.000 dolar desteğinin altına fire vermeyen BTC, an itibarıyla da 56.300 dolardan alınıp satılmakta. Buna rağmen Bitcoin için birbiri ardına kötü haberler gelmeye ve kötü gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bunların en günceli ise uyuyan bir Bitcoin balinası oldu.

1.299 BTC Transfer Edildi

Neredeyse 10 yıldır hareketsiz kalan Bitcoin balinası, yeniden aktif oldu ve bu cüzdanın içerisinde 1.299 adet BTC bulunması durumun önemini arttırmakta. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre, 1.299 BTC bulunduran ve 77 milyon doları kontrol eden cüzdan, 8,1 yıl sonrasında harekete geçti. 2013 yılında bu cüzdanın içerisinde sadece 199.000 dolar olduğu görülmekte ve bu da aslında 8 yıldaki kazancın rekor seviyede olduğunu gösteriyor.

Bu kadar yüksek bir kazanç sonrasında balinanın tam olarak ne yapacağı tahmin edilemese de satış yapmak ağır basan bir tercih olabilir. Cüzdanın içerisindeki fonların hepisinin ise bir anda başka bir cüzdana transfer edildiği görüldü ve cüzdanda sadece 66 dolarlık BTC kaldı.

77 milyon dolarlık bu hareket, satış olarak yorumlandı ve tahmin edilen şey gerçek olabilir. Özellikle 2021’in sonuna gelinmesi ve 2017 yılındakine benzer bir senaryonun yaşanacağının düşünülmesi durumu, balinayı zirvede satış yapmaya da itmiş olabilir. Tabii ki bütün bunlar spekülasyon ve fonların şu an sadece başka cüzdanda olduğu görülüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu