AltcoinHaberler

Yine Bir Altcoinin Fiyatı Eridi! Bunda da LUNA’nın Parmağı Olabilir mi?

Yatırımlarını çekemediklerini bildiren kullanıcıların panik yapmasıyla birlikte bu altcoinin fiyatı ani bir şekilde düşüş yaşadı.

Kripto para kredi şirketi Celsius’un altcoini CEL, bugün kullanıcıların fonlarını çekemediğini Twitter üzerinden duyurmalarıyla birlikte büyük kan kaybetti.

Kullanıcıların Fonlarını Çekememesi İle Birlikte CEL Altcoini BÜyük Düşüş Yaşadı

Ağın yerel altcoini olan CEL, son 24 saatte %33 değer kaybetmesiyle birlikte bu yazının yazıldığı anlarda CoinMarketCap verilerine göre 1.02 dolardan işlem görüyor.

Düşüşe geçen CEL altcoininin son 24 saatteki performansı.

Celcius Network CEO’su Alex Mashinsky, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında çekim işlemleriyle ilgili kullanıcı endişelerine değindi ve fonların güvende olduğu konusunda yatırımcıları yatıştırdı.

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin bu yazının yazıldığı anlarda 28.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Böylelikle BTC, son bir yılın en düşük seviyesine inmiş oldu. Piyasadaki düşüşün Terra’nın LUNA ve UST stablecoinin çöküşü nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor.

En büyük kripto para projelerinden biri olan LUNA’nın çöküşü genel kripto piyasasında domino etkisi yapmış gibi görünüyor.

Mashinsky ise Celsius ağının piyasadaki aşırı volaliteyi büyük kayıplar yaşamadan atlattığını iddia ediyor. CEO, konuyla ilgili olarak şirketin müşteri varlıklarını korumak için tasarlanmış risk yönetim çerçevelerine dikkat çekti.

Celsius’un LUNA’yı “Kurtarma” Operasyonunda Yer Alacağı İddia Edilmişti

Çarşamba günü, Celsius’un Jane Street Capital ve Jump Trading ile birlikte Terra’nın potansiyel bir kurtarma operasyonuna dahil olduğuna dair söylentiler havada uçuşmaya başlamıştı.

Buna rağmen Mashinsky, yaptığı açıklamasında şirketlerinin kesinlikle bu tür bir operasyon içerisinde yer almayacağını söyledi. Ancak CEL ile ilgili sıkıntıların tam da şimdi yaşanması LUNA ile bağlantılı olabileceğini akıllara getirdi.

Öte yandan geçtiğimiz ay bildirdiğimiz üzere, Celsius “Risk Açıklamaları” isimli duyurusunu güncellemiş ve CEL altcoininin büyük düzenleyici risk altında olduğunu bildirerek kullanıcıları uyarmıştı.

İlgili Haber
Bu Altcoinin Dağıtıcı Şirketi Yatırımcılarını Uyardı: "Regülasyon Tehdidi Altındayız!"

Celsius ayrıca, akredite olmayan ABD’li yatırımcıların “Kazan” platformunda ödül kazanmasını da yasaklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu