Bitcoin

Yükselen Tansiyon Bitcoin’e Yaradı

Ortadoğu bölgesinde yükselen tansiyon her geçen gün daha fazla artıyor.

ABD’nin İran’da 52 hedef belirlediğini ve bunları “çok sert ve hızlı” bir şekilde vurmaya hazır olduklarını duyurmasının ardından İran’dan beklenen cevaplar gelmedi. İran’ın tehditler sonrasında geri adım attığı konuşulurken bölge ülkeleri ise İran’a yönelik olarak uyarılarda bulundu. Başta Suudi Arabistan olmak üzere Türkiye sessizliğini korumayı sürdürürken ABD’nin uyarıları tüm bölge ülkelerinde bir endişe sebebi oldu.

Bunun hemen ardından %4 ve üzerinde değer kazanan petrol rezervlerinin dışında kripto para birimlerinin değerinde de beklenenden daha yüksek bir artış oldu. Bitcoin fiyatı bugün 7500 doların yakınına kadar yükseldi ve 7.450 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin’i yükselten en önemli sebep olarak sadece Orta Doğu ile sınırlı kalmayarak ABD’nin olası İran’ı yeniden vurması ihtimali dolayısı ile olduğu iddia edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu