Bitcoin

Yükselen Tansiyon Bitcoin’e Yaradı

Ortadoğu bölgesinde yükselen tansiyon her geçen gün daha fazla artıyor.

ABD’nin İran’da 52 hedef belirlediğini ve bunları “çok sert ve hızlı” bir şekilde vurmaya hazır olduklarını duyurmasının ardından İran’dan beklenen cevaplar gelmedi. İran’ın tehditler sonrasında geri adım attığı konuşulurken bölge ülkeleri ise İran’a yönelik olarak uyarılarda bulundu. Başta Suudi Arabistan olmak üzere Türkiye sessizliğini korumayı sürdürürken ABD’nin uyarıları tüm bölge ülkelerinde bir endişe sebebi oldu.

Bunun hemen ardından %4 ve üzerinde değer kazanan petrol rezervlerinin dışında kripto para birimlerinin değerinde de beklenenden daha yüksek bir artış oldu. Bitcoin fiyatı bugün 7500 doların yakınına kadar yükseldi ve 7.450 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin’i yükselten en önemli sebep olarak sadece Orta Doğu ile sınırlı kalmayarak ABD’nin olası İran’ı yeniden vurması ihtimali dolayısı ile olduğu iddia edildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu