binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerYükselişteki Ethereum'da Opsiyonlar Tek Bir Fiyata Odaklandı: Analist Anlamını Değerlendirdi

Yükselişteki Ethereum’da Opsiyonlar Tek Bir Fiyata Odaklandı: Analist Anlamını Değerlendirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum opsiyonlarının açık pozisyonları, Cuma günkü ay sonu vade sonu öncesinde 2.200 dolarlık strike fiyatında yoğunlaşma gösteriyor. Bir analiste göre bu, boğa pozisyonunun hedge edilmesi olabilir ya da ETH’de kısa vadeli düşüş görünümüne işaret edebilir.

Bu durum, ETH’nin Nisan 2022’den bu yana ilk kez 3.000 doların üzerinde işlem görmesiyle ortaya çıktı. Spekülatörler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun önümüzdeki aylarda bir spot Ether ETF’sini onaylayıp onaylamayacağı konusunda pozisyon alıyor.

Opsiyonlar, bir trader’a söz konusu varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirlenmiş bir fiyattan alma veya satma hakkı veren, ancak yükümlülüğü olmayan türev sözleşmelerdir. Bir alım opsiyonu satın alma hakkı verirken, bir satım opsiyonu satma hakkı sunar. Genellikle satım opsiyonu satın alan bir yatırımcının piyasada dolaylı olarak düşüş eğiliminde olduğu, alım opsiyonu alıcısının ise yükseliş eğiliminde olduğu varsayılır.

Bitfinex Türev Ürünler Müdürü Jag Kooner’a göre, 2.200 dolarlık putların birikmesi muhtemelen bir riskten korunma stratejisinin parçası olabilir. Kooner, “Geçtiğimiz hafta boyunca uygulanabilecek popüler bir strateji, 3.000 dolarlık Out-of-the-Money (OTM) alım opsiyonu satın almak ve aynı zamanda 2.200 dolarlık OTM satım opsiyonuyla aşağı yönlü risklerden korunmak olabilir” dedi. OTM satımlarının, Ethereum’Da long pozisyona geçerken aynı zamanda aşağı yönlü riskten korunmak için bir araç olarak kullanılabileceğini belirtti.

“Out of the Money” (OTM), opsiyon ticaretinde içsel değeri olmayan bir opsiyonu tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Kooner, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) ETH vadeli işlemlerine yönelik açık pozisyonların birikmesini bu bakış açısını destekleyen ek bir kanıt olarak gösterdi:

“Kurumsal yatırımcılar şu anda opsiyon piyasasında ve CME’de çok aktifler, bu da ETH için 2.200 dolar civarında OTM satışlarında bir yükseliş ile açık pozisyonlarda çok büyük bir artış gördü.”

Şubat ayının bitmesine bir haftadan fazla bir süre kala ETH vadeli işlem opsiyonlarına yönelik aylık açık pozisyon tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 526.66 milyon dolara ulaştı.

Bununla birlikte Kooner, satım pozisyonlarının genellikle işaret ettiği gibi, bu strike fiyatındaki pozisyonlardaki artışın önümüzdeki birkaç gün içinde olumsuz bir eğilimden kaynaklanabileceğini de ihtimal dışı bırakmadı. Kooner, “2.200 dolarlık strike fiyatında ETH satımlarının ve 2.400 dolarda kümelenen alımların birikmesi, traderların potansiyel fiyat düşüşlerine hazırlanmasıyla birlikte kısa vadede düşüş görünümüne işaret edebilir” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail