Sponsorlu

Yüzde 100 Altın Destekli Kripto Para, Sektörü Değiştirmeye Geliyor!

%100 Altın destekli ve endeksli kripto para ile tanışın.

Kripto para birimleri ilk piyasaya çıktığından beri fiyat dengesizliği ve oynaklık en büyük sorunlardan birisi oldu. Kripto para sektörü o kadar volatil ki bütün piyasanın durumu dakikalar içerisinde tamamen değişebilir. Bu aynı zamanda market arzı ve talep gibi faktörlerle de ciddi değişimler yaşayabilmekte. Örnek vermek gerekirse geleneksel borsalarda görülen bir hareketlilik, direkt olarak kripto para sektörünü etkileyebiliyor. Hisse senetlerinin değerinde görülen artış, kripto para yatırımcıları için durumu zorlaştırmakta ve sektörün değerinin düşmesine yol açmakta.

Kripto para sektöründeki volatilite arttıkça da yatırımcılar asla yatırımlarının güvenliğinden emin olamıyor. Dakikalar içerisinde milyoner olabileceğiniz gibi dakikalar içerisinde yüzlerce milyon da kaybedebilirsiniz. Bu da kripto para yatırımcılarının sektörden soğumasına ve buna tepkili yaklaşmasına yol açtı. Şu an için kimse kaybedebileceğinden çok para yatırmak istemiyor.

Peki kripto para sektöründeki bu volatilite sorununa çözüm bulunabilir mi? Çok daha stabil bir kripto para aslında volatilite olmadan kripto para alım satımını mümkün kılabilir. Aslında Asia Broadband, Inc. (OTC:AABB) şirketi de tam olarak bunu hedefliyor ve AABB Gold Token (AABBG) isimli kripto para ile buna ulaşma yönünde adım atıyor. Şirket, yeni kripto parasını %100 oranında fiziksel altın ile destekli şekilde piyasaya sürdü. Örnek vermek gerekirse her 1 AABBG token için 0,1 gram spot altın tutulmak zorunda.

Asia Broadband, yüksek kaynaklara sahip bir şirket olmanın yanı sıra aynı zamanda Asya piyasalarında değerli maden ve emtia satışları yapıyor. Şirket, mart 2021 tarihinde kendi AABBG tokenini piyasaya sürdü. Başarılı olan bu token ilk iki haftasında 1 milyon dolardan fazla satışa ulaştı.

AABBG’nin arkasındaki şirket şu an için uluslararası bir pazarlama stratejisi uyguluyor ve marka tanınırlığını arttırarak token satışlarının da benzer şekilde etkilenmesini istiyor. Şirket aynı zamanda AABBG cüzdan işlemlerini arttırıp bunun ana akım kabule ulaşmasını hedefliyor.

Yatırımcılar Android App veya iOS App Store üzerinden AABB Wallet uygulamasını indirerek tokeni satın alabilir. Bunun için öncesinde KYC sürecinden geçmek gerekiyor.

Latin Amerika Piyasasına Açılıyor

El Salvador kısa süre önce kripto para birimlerini yasal paralar olarak kabul etti. Asia Broadband, artan kripto para kabulü ve işlemleriyle birlikte gelen bu pozitif dalgalanmadan  yararlanmaya çalışıyor.

l Salvador’da yaklaşık 6 milyon insan yaşıyor ve bunların %70’e varan miktarı bankacılık olanaklarına erişim elde edememekte. Bu da aslında El Salvador’un kripto para sektörü bazında potansiyelinei ortaya koyuyor.

El Salvador için önemli olan bir diğer konu ise para döngüsü. 2 milyondan fazla El Salvador vatandaşı ABD’de kalıyor ve vatandaşlar paralarını ülkeye geri getirmek istiyor. Bu da ülkenin GSYİH’inin %20’sini oluşturuyor. Bu para hizmet ücretleri yüzünden ise %50 azalıyor. Tabii ki süre de uzadıkça uzuyor. AABBG gibi kripto paralar ile ise hem işlem ücretleri hem de süresi düşüyor.

AABB, uydu tabanlı ilk ofisini El Salvador içerisinde açmak istiyor ve bunun Merkez ile Güney Amerika piyasasıyla köprü oluşturmasını hedefliyor. Bu ofisler hem pazarlama hem de iş geliştirme üsleri olarak kullanılacak. Ofis, AABB cüzdanının İspanyolca olan versiyonunu da geliştirecek.

AABB Borsasının Planlı Piyasaya Girişi

Eylül ayı civarında şirket, lisanslı kripto borsasını hayata geçirmeyi planlıyor. Bu, alım satım yapanların AABBG’yi  Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi diğer kriptolarla değiştirebilecekleri bir kripto para platformu olacak. Platform, çeşitli kripto varlıklarının satın alınmasını, satılmasını ve depolanmasını destekleyecek.

Kripto para borsası, Binance ve Coinbase gibi mevcut kripto borsalarından rekabetle karşı karşıya kalsa da, önemli bir pazar payı kazanması muhtemel olarak görülüyor. Şirket, banka hesabı olmayan nüfusun çoğunu çekmek için agresif pazarlamaya yönelik yatırım da yaptı. AABBG kripto para birimi, fiyat dengesi  sayesinde de üstün bir kripto para olarak görülüyor.

Söz konusu kripto para borsasının ilk piyasaya girişi daha iyi bir zamanda olamazdı. Bir süre devam eden boğa koşusunun ardından, Bitcoin son zamanlarda düşüşe geçmişti ve şimdi yeniden hareketlilik var. Buna rağmen yaşanan fiyat dengesizliği insanları altın gibi dengeli varlıklara itti ve AABBG ikisinin de karışımı olarak öne çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu