binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizZincir Üstü Veriler Bitcoin'de Boğa Sinyali Verirken BTC Vites Yükseltti! Glassnode Raporu!

Zincir Üstü Veriler Bitcoin’de Boğa Sinyali Verirken BTC Vites Yükseltti! Glassnode Raporu!

Blockchain analiz şirketi Glassnode, Bitcoin'de boğa sinyali olduğunu belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mart ayının başlarında yaşanan banka çöküşleri sonrasında yükselişini sürdüren Bitcoin, 28.500 dolar ulaşarak son dokuz ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bazı analistler bu yükselişlerin boğa başlangıcı olduğunu düşünürken bazı analistler ise bu seviyelerden 25.000 dolara bir düzeltme olabileceğine inanıyor.

Bitcoin’deki bu yükselişleri değerlendiren Blockchain analiz şirketi Glassnode, BTC’nin vites yükselttiğini belirtti.

“Bitcoin, geleneksel finans ve bankacılık sistemi için zorlu koşullar zemininde %35,8’lik bir artışla bu hafta daha iyi performans gösterdi.

Bitcoin’in vites yükselttiğini ve derin ayı piyasası bölgesinden çıktığını görüyoruz.”

Bitcoin’deki aylık ortalama işlem sayısının bu hafta günde 309,5 bine ulaştığını belirten Glassnode, BTC ağ etkinliğinin önceki boğa dönemlerinin ilk aşamasına benzer şekilde arttığına işaret etti.

Glassnode ayrıca, Bitcoin ağ etkinliğinin artarak devam etmesinin BTC’nin boğa sezonunun ilk aşamasında olabileceği konusunda güçlü bir kanıt olduğunu da savundu.

Artan işlem sayısı ile birlikte ağ tıkanıklığının ve işlem ücretlerinin arttığını belirten Glassnode bunların da boğanın başlangıcı için diğer kanıtlar olduğunu söyledi.

BTC’nin piyasa değeriyle gerçekleşen değerini karşılaştırdığı MVRV oranını da değerlendiren Glassnode, MVRV oranın 1,36’ya yükseldiğini belirterek Bitcoin’de indirimli fiyatların sona erdiğini ifade etti.

Çoğu Bitcoin yatırımcısının karda olmalarına rağmen hala satış yapmadığına dikkat çeken Glassnode, bu durumun uzun vadeli yatırımcıların BTC rallisini benimsediklerinin kanıtı olduğunu savundu.

“Pek çok uzun vadeli yatırımcı, bu rallide daha çok kar elde etmek için motive olmuş gibi görünüyor.

Bu durum dikkate değer bir gücün ve Bitcoin’in küresel finansal sistemin geleceğindeki önemli rolüne ilişkin inançların bir yansımasıdır.”

Son bir haftada %8 oranında yükselen Bitcoin 28.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail