Ana SayfaBorsaZor Durumdaki Kripto Para Borsası, İflas Koruma Başvurusunda Bulundu!

Zor Durumdaki Kripto Para Borsası, İflas Koruma Başvurusunda Bulundu!

Takip et

Zor durumdaki Bitcoin ve kripto para borsası Zipmex, alacaklıların yasal işlem tehdidi karşısında Singapur’da iflasa karşı koruma talep eden başvuruda bulundu.

Zipmex’in avukatları Morgan Lewis Stamford, 22 Temmuz tarihinde firmanın farklı kuruluşları adına altı aya kadar yasal işlemlere moratoryum isteyen beş başvuruda bulundu.

Kripto Para Borsası Zipmex’in Avukatları Yeni Açıklama Yaptı

Zipmex’ten Çarşamba günü yapılan açıklamada şunları söyledi:

“Bu, Zipmex’i aktif olduğu sürece üçüncü taraf eylemlerine, iddialarına ve işlemlerine karşı korumaya yardımcı olacak ve ekibimizin, biz bunu yaparken potansiyel iddiaları veya olumsuz eylemleri savunma konusunda endişelenmek zorunda kalmadan tüm çabalarımızı likidite durumunu çözmeye odaklamasını sağlayacaktır.”

Singapur yasalarına göre, böyle bir başvuru otomatik olarak 30 gün süreyle ya da Singapur Mahkemesi başvuru hakkında bir karar verene kadar (hangisi daha önceyse) mühlet veriyor.

İlgili Haber
Zor Durumdaki Kripto Para Borsası, Kurtarma Teklifi Aldığını Açıkladı!

Başvuru yapan beş kuruluş arasında Zipmex Asia Pte Ltd, Zipmex Pte Ltd, Zipmex Company Ltd. (Tayland’da kurulmuştur), PT Zipmex Exchange Indonesia ve Zipmex Australia Pty Ltd. bulunuyor.

Zipmex, Babel Finance’e borç vermesi nedeniyle Haziran ayı başlarında kripto para piyasasındaki gerilemenin etkisi altında kalmıştı. Babel, Three Arrows Capital ve Celsius gibi aşırı kaldıraçlı kripto para firmalarıyla ilgili likidite baskıları nedeniyle Haziran ortasında para çekme işlemlerini dondurmuştu.

Bu haftanın başlarında Zipmex, ilgili bir kuruluştan bir yatırım teklifi aldığını ve mutabakat zaptında sunulan şartların görüşmelerin durum tespitine başlamasına olanak tanıdığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları