Bitcoin

1.200 Dolar Teşvik Parasını Bitcoin’e Yatıran ABD’liler Yüzde 45 Kazandı!

ABD'de 1 trilyon doları aşan teşvik paketinden her ABD vatandaşına verilen 1. faz 1.200 dolarlık ödemelerin tamamını Bitcoin'e yatıranlar %45.5 kazanç elde etti.

Bitcoin ve altcoin fiyatları bir anda yükselmeye başladı ve kısa süre içerisinde yatırımcılar büyük kazançlar elde etmeye başladılar. Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığı bugünlere oranla çok kısa süre önce piyasa düşüş göstermişti ve 9.000-9.500 dolar arasında seyrediyordu.

ABD’lilere verilen 1.200 dolarlık teşvik parasını bazı Amerikalılar ihtiyaçları olmadığı gerekçesiyle kripto para birimlerine, özellikle de Bitcoin’e yatırmışlardı.

Bugün yapılan araştırmada o dönemde aldıkları parayı Bitcoin’e yatıran Amerikan yatırımcıların kabaca %45.5 oranında kazanç elde ettikleri belirtildi.

Bu kısa süre içerisinde oldukça iyi bir kazanç iken kabaca ABD’li bir yatırımcının o dönemde 1.200 dolarının bu dönemde 1.745 dolar olduğu saptandı. ABD’li yatırımcıların birçoğunun bu durumdan mutlu olduğunu tahmin etmek ise elbette mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu