Ethereum

1.800 Doların Altına İnen Ethereum (ETH) Hakkında Uzman İsimden Uyarı

Colin Wu, Ethereum için likidite sıkıntısı yaşanabileceğine dikkat çekti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaşadığı düşüş, bütün kripto para piyasasını etkisi altına aldı. Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde 100 milyar dolardan çok değer kaybetti ve bunun tam olarak nerede duracağını kimse tahmin edemiyor.

Borsalarda ETH Kalmayacak!

Ünlü kripto para analisti ve gazeteci Colin Wu ise Ethereum için ayrı bir tehlikeye dikkat çekti. Wu, aslında geçtiğimiz günlerde de ETH fiyatının 2.000 dolar üstüne çıkmasını sağlayan yükselişine rağmen borsalardaki ETH rezervlerinin azalmasını hatırlattı.

Merkezi borsalardaki ETH miktarı Eylül 2020 döneminden beri düşüyor. 2021 yılında ise bu tam anlamıyla hız kazandı.

Wu, ETH fiyatının 1.900 dolar altına düştüğü anlarda yaptığı analizinde borsalardaki ETH rezervlerinin ise 20 milyon seviyesine gerilediğini vurguladı.

Bu, tarihte görülen en düşük seviyelerden birisi. Borsalardaki ETH rezervlerinin bu düşüşe rağmen azalması ise yatırımcıların satış yapmak yerine cüzdanlarına ETH çekmeyi tercih ettiklerini göstermekte.

Wu, bunun devamındaki açıklamasında ise borsalardaki likiditenin azalmasının, sert hareketlere davetiye çıkartabileceğini ve fiyatın gerilemesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Buna rağmen kaldıraçlı işlemlerde Ethereum yatırımcılarının ciddi kayıplar verdiği de gözden kaçmıyor. Bybit verilerine göre 21 Şubat tarihinde ETH odaklı 340 milyon dolardan fazla long pozisyonu likidasyon yaşadı. Bunun tam da 2.000 doların yeni geçildiği bir anda gelmesi ise fiyatın söz konusu seviyeden ciddi bir red yediğini gösteriyor.

Buna rağmen Ethereum geliştiricileri uzun vadede fiyata iyi gelebilecek bir güncelleme konusunda neredeyse anlaşmaya vardı. Ethereum için EIP-1559 güncellemesinin temmuz ayı gibi hayata geçirileceği açıklandı.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) Yatırımcılarının Beklediği Müjdeli Haber Geldi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu