BlockchainHaberler

100 Lider Şirketin 81’i, Blockchain Teknolojisi Kullanıyor!

100 lider şirketin 81'i kripto para ve blockchain sektörüne aşina!

Blockchain sektörüne giriş yaptığını açıklayan Disney ve PayPal, 2014 yılındaki duyuruları ile kesinlikle büyük bir gelişmeye imza atmıştı. O yıllarda sadece iki büyük şirketin ilgi duyduğu blockchain şirketi şimdilerde ise neredeyse 100 büyük şirketin 81’ine ev sahipliği yapıyor. Şu an dünyanın en büyük 100 halka açık şirketinin 81’inin blockchain teknolojisini kullandığı, 27 tanesinin ise aktif blockchain tabanlı ürüne sahip olduğu görülüyor.

Blockdata, Blockchain Verilerini Açıkladı

Blockdata isimli blockchain araştırma şirketi tarafından aktarılan bilgilere göre, bu 81 şirketin 65 tanesi ise aktif olarak blockchain tabanlı çözümler üretiyor. Bunların 16 tanesi ise araştırma aşamasında yer almakta. Microsoft, Amazon, Tencent, Nvidia, J.P. Morgan, Walmart, Alibaba, PayPal, Samsung ve Çin Merkez Bankası ise aktif blockchain ürünleri veya işlemleri olan şirketler ile kurumlar arasında yer almakta. Blockdata kurucu ortağı Lucas Schweiger konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında blockchain teknolojisine olan ilgiyi gösterdiğini vurguladı.

Blockchain teknolojisinin bu kadar benimsenmesi ve kullanılması ise kesinlikle kripto para sektörünün lehine. Özellikle Blockchain as a Service hizmetlerinin artması ile beraber bankalar arası işlemlerin yapılması ve takibi de çok kolay bir hal alıyor ve daha fazla kurum bunu kullanıyor.

Buna ek olarak Samsung’un blockchain cüzdanı gibi ürünler de bireysel yatırımcılarla kullanıcıların sektöre aşina olmasını sağlıyor ve sektör tamamen organik bir şekilde büyüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu