Kripto HaberleriAltcoin100 Milyon Dolar Yatırım Alacağı İddia Edilen Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

100 Milyon Dolar Yatırım Alacağı İddia Edilen Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

Uniswap hareketlendi.

Takip et

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) denilince akla ilk gelen projelerin başında gelen Uniswap geçtiğimiz günlerde ilk hibe programını duyurmuştu. Bugün Uniswap’a ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

TechCrunch 4 kaynağa dayandırdığı haberinde Uniswap’ın yeni bir finansman turuna hazırlandığını ve 1 milyar dolarlık değerlemeyle 100 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında bir öz sermaye artırımı yapmak için çalıştığı belirtildi.

Kaynaklar yatırımcılar arasında Polychain ve Singapur’un önde gelen fonlarından birisinin de yer aldığını ifade ederken, anlaşmanın tam olarak sağlanmaması nedeniyle şartların değişebileceğini ifade etti.

Uniswap, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır ve DEX’lerdeki hacmin %64’ünü oluşturmaktadır.

Uniswap’ın yeni planlarını hayata geçirmek için çalışmalarına devam etmesi yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

2021 boğası sırasında 22,5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşan UNI, şu sıralar 5 milyar dolarlık bir değere sahip.

Uni’ye ilişkin haberin duyurulmasının ardından fiyattaki hareketlilik de arttı. İlk aşamada %6 yükselen UNİ, daha sonra %3,5’lik bir geri çekilme yaşadı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları