binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin111 Milyar Doları Yöneten WisdomTree Bitcoin ve Ethereum ETP'lerini Listelemek İçin Onay...

111 Milyar Doları Yöneten WisdomTree Bitcoin ve Ethereum ETP’lerini Listelemek İçin Onay Aldı!

WisdomTree Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda (LSE) Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırım ürünleri (ETP) başlatmak için onay aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in spot Ethereum ETF’leri için vereceği kritik karar beklenirken, İngiltere’den olumlu bir haber geldi.

Coindesk’in haberine göre göre WisdomTree Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırım ürünleri (ETP) başlatmak için onay aldı.

Dünyaca ünlü varlık yöneticisi WisdomTree (WT), Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE) Bitcoin ve Ethereum ETP’lerini listelemek için İngiltere Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) onay aldığını açıkladı.

Bugün yapılan açıklamada WisdomTree’nin Fiziksel Bitcoin (BTCW) ve Fiziksel Ethereum (ETHW) ETP’lerinin 28 Mayıs’ta işlem görmeye başlayacağı ve yalnızca profesyonel yatırımcılara açık olacağı belirtildi.

Yönetimi altında 111 milyar dolardan fazla varlık ve ABD’de onaylanan bir spot BTC ETF’i (WisdomTree Bitcoin Fonu -BTCW) bulunan şirket, 2019 yılından bu yana Avrupa borsalarında kripto ürünleri sunuyor.

FCA, Ocak 2020’de ETP’ler de dahil olmak üzere kripto türev ürünlerine yasak getirmişti. Ancak FCA, bu tür kripto bazlı ürünlerin Avrupa’da birkaç yıldır yaygın olarak kullanılması ve Ocak ayında ABD’de spot ETF’lerin onaylanmasının ardından yasaklarını yumuşatarak profesyonel yatırımcılar için ETP’leri listelemek isteyen finansal kuruluşların taleplerine itiraz etmeyeceğini açıkladı.

FCA profesyonel yatırımcılar için kripto ETP’lerini onaylarken perakende yatırımcılar için yasak hala devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail