AnalizBitcoinHaberler

124 Yıllık Trend, Ayı Piyasası Sinyali Veriyor! Bitcoin’e (BTC) Etkisi Ne Olacak?

Dow Jones'ta tehlike çanları çalmaya başladı!

Bitcoin’de yeni rekorlar geldikçe yatırımcıların tedirginliği artıyor. Belirli bir seviyeden sonra sert düşüşler olacağına inanan yatırımcılar zirveden Bitcoin almamak için tedirgin işlem yapmaya devam ediyor.

2019-2020 yıllarında Bitcoin ile ABD hisse senedi piyasalarının paralel hareket ettiğini gözlemledik. Risk iştahının yükseldiği durumlarda Bitcoin de Dow Jones ile birlikte yükseldi.

Deneyimli analist Alessio Rastani’nin Dow Jones ile ilgili “ayı piyasası yaklaştı” uyarıları, Bitcoin de bu durumdan etkilenir mi sorusunu gündeme getirdi.

Youtube’da yaklaşık 300 bin abonesi bulunan ve analizleri binlerce kişi tarafından takip edilen Rastani’ye göre Dow Jones 124 yıllık yükselen kanalın tepe noktasına çok yakın bir konumda.

Analist üst banda çok yaklaşılmış olsa da 2021 yılında ayı piyasasının geleceğini düşünmüyor. Mevcut trend uzun yıllardan gelen bir trend olduğu için trendin üst noktasına dokunmak biraz zaman alacaktır.

Rastani’ye göre Dow Jones’ta 33500 seviyelerine gelindiğinde tehlike çanları çalmaya başlayacak. Analist, son günlerde Dow Jones ile korelasyon halinde olan Bitcoin’in de bu durumdan etkilenebileceğini düşünüyor. Dow Jones’ta oluşacak satış baskısının Bitcoin’i de olumsuz etkileyebileceğini ifade ediyor.

Videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
adem

Cos yatırım yapın buyük patlama yapacak sadece az sabirlı okun

Anonim

Hemen chz alayım

Hüseyin

Buyuzden chz coin al ayı piyasası etkilemez daha önü açık reklamları çok ama btc etheryum için eli kulağında


Başa dön tuşu