BitcoinHaberlerSatoshi Nakamoto

13 Yıllık Uyku Sona Erdi! Uyanan Bitcoin (BTC) Cüzdanları Satoshi’ye Ait Olabilir Mi?

Bitcoin'in mucidinin kim olduğu konusu hala gizemini koruyor!

Kripto veri takipçisi Whale Alert tarafından belirlenen bir dizi aktarım sonrası USD cinsinden büyük miktarda Bitcoin içeren üç cüzdanın yaklaşık 13 yıl sonra yeniden aktif hale geldiğini ortaya koydu.

2009’dan beri uykuda olan 3 Bitcoin (BTC) cüzdanının birden harekete geçmesi akıllara bu cüzdanların Satoshi’ye ait olup olmadığı sorusunu getirdi.

Her biri 50 Bitcoin içeren üç cüzdan, 2009’dan bu yana pasif haldeydi. Bu üç Satoshi dönemi cüzdanında bulunan Bitcoinler, mevcut fiyata göre yaklaşık 6 milyon doların üzerinde bir değere sahip.

Birçoğu, bu cüzdanların şimdi uyanmasının sahiplerinin kaybolduğuna inandıkları adreslerinin anahtarlarını yeniden bulmalarına bağlıyor. Kimileri ise bu cüzdanların Satoshi‘ye ait olduğuna inanıyor.

Bu adreslerin üçünün de Kasım 2009’da oluşturulduğu biliniyor. Her 3 adresin de bu son hareketlenmede bilinmeyen bir adrese 50 Bitcoin gönderdiği görülüyor.

Bu adreslerden ikisi başlangıçta 50 Bitcoin’e sahip olsa da on yıldan fazla bir sürede var oldukları süre boyunca eser miktarda BTC aldılar.

Bitcoin, Kasım 2009’da yaklaşık 0,001 dolardan işlem görüyordu. Şimdi ise güncel fiyat görünümünde 43.500 dolardan işlem görüyor.

Bu arada Satoshi’nin yaklaşık 1 milyon Bitcoin çıkardığı tahmin ediliyor, bu da mevcut fiyatlarla 43 milyar doların üzerinde bir değere sahip.

Satoshi’nin kamuya açık olarak doğrulanabilir en son dijital görüşü, Aralık 2010’da BitcoinTalk çevrimiçi forumunda, hizmet reddi saldırılarını önlemek için tasarlanmış bir Bitcoin yazılım güncellemesinden bahsettiği zamandı.

O zamandan beri Satoshi’nin kim olduğu hakkındaki söylentiler hep devam etti ve hala da gizemini koruyor.

Satoshi’ye ait olduğu bilinen bazı cüzdanlar geçen senelerde harekete geçmiş ve bu kök cüzdanların harekete geçmesi piyasada düşüş yönlü hareketi tetiklemişti. Ancak bugün yaşanan durumda böyle bir durumun yaşanmadığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu