Kripto HaberleriBitcoin2 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Transferi, Piyasada Korku Yaşattı!

2 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Transferi, Piyasada Korku Yaşattı!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı bu hafta hiç olmadığı kadar hareketliydi ve 68.000 dolar görüldükten sonra önce 58.000 dolar, devamında ise yeniden 62.000 dolar seviyesi görüldü.

Bitcoin fiyatının yaşadığı bu hareketlilik kesinlikle kripto para sektörüne yön veriyor ve bu sebeple aslında Bitcoin ağındaki işlemlerin hepsi bütün sektörü etkiliyor.

2 Milyar Dolarlık BTC, El Değiştirdi

Tek bir işlemde 2 milyar dolarlık Bitcoin transferi yapılması ise durumu biraz daha kritik kılmakta.

Çarşamba günü gerçekleştirilen bu transfer hafta boyunca izlendi ve BTC’lerin nereye gittiği tespit edildi.

An itibarıyla Bitcoin fiyatının değeri ile 2,16 milyar dolarlık transferin tek işlemde yapılması dikkat çekti. BitInfoCharts tarafından aktarılan verilere göre, ilk olarak bir cüzdana 900 BTC gönderildi.

Bunun değeri de 55 milyon dolara tekabül etmekte. Toplamda 34.988 adet BTC’nin ise başka cüzdanlara dağıtıldığı görülebilmekte.

Fonların geri kalanının gönderildiği ikinci adres ise 34.088 BTC’lik bir girdiye sahip. 2,11 milyar dolar değerindeki fonlar direkt olarak buraya gönderildi ve söz konusu cüzdan an itibarıyla en zengin 21. Bitcoin cüzdanı konumunda.

Bütün bu transferler için ise 0,42 dolarlık işlem ücreti ödenmiş gibi gözüküyor. Fonların çıkış yaptığı cüzdan ise çıkış yapılmadan önce en zengin 18. Bitcoin cüzdanı konumudaydı.

An itibarıyla o cüzdanda 284 milyon dolar değerinde 4.589 adet Bitcoin bulunduğu belirtiliyor. Bu transfer sektörde korku yaşatsa da bunun aslında cüzdanlar arası olağan değişimlerden birisi olabileceği tahmin edilmekte.

Zira aktarım bilinen borsalara yapılmadığı için bunun bir satış baskısı oluşturmayacağı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
OmerfaruK

Satis baskisi olusturanlar borsalarin kendisi… Buyuk balinalar malin degerinin farkinda ucuza mal verirler mi? Surekli fiyati degisen bir urunu, surekli alan bir adam zirvede her zaman ilk aldigi mali satar… Yani 2019 da topladiklarini 2021 de suan topladiklarini da 2024 deki halvingde…

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları