Haberler

2 Milyon Dolar Kaybetti Terra CEO’sunun Evini Bastı!

Yatırımcılar Terra'ya tepkili.

Terra ve UST’de yaşanan çöküş pek çok yatırımcının büyük zararlara uğramasına neden oldu.

1 dolara sabitlenmiş stablecoine yatırım yaptığı için kendisini riskten uzak gören ve yüksek faiz getirisi alan pek çok yatırımcı düşüş sonrası şoka uğradı.

Çöküşten sonra fiyat aşırı düştüğü için gelebilecek tepkiden faydalanmak isteyen yatırımcılar da büyük zararlara uğradı. Son bir haftada UST ve Luna’ya yatırım yapan tüm yatırımcıların portföyleri sıfırlandı.

Hal böyle olunca Terra kurucusu Do Kwon’a ve proje ekibine tepkiler çığ gibi büyüdü.

Bazı yatırımcılar uğradıkları zararların tazmini için Do Kwon’un kapısına dayanırken, bugün bir şüpheli yakalandı.

İsmi açıklanmayan şüpheli geçtiğimiz hafta Do Kwon’un eşi evdeyken konutuna girmeye çalışmış ve defalarca zili çalıp kapıyı yumruklamıştı.

Do Kwon’un eşi bu olay sonrası daha fazla polis koruması isterken yakalanan şüphelinin 2 ile 3 milyar won ( 2-3 milyon dolar) zarara uğradığı öğrenildi.

Şüpheli ayrıca çok sayıda insanın Luna ve UST’deki kayıpları sonrası intihar girişiminde bulunduğunu ve bunların tüm sorumlusu Do Kwon’un 200 binden fazla yatırımcıdan özür dilemesini istedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu