BlockchainHaberlerKripto Para

2022 Yılının Favorisi Kripto Tabanlı Oyunlar Olacak!

Blockchain tabanlı oyunlar ilgi görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl kripto para birimleri ve metaverse kadar kripto tabanlı oyunlar da büyük ilgi gördü.

Yakın bir tarihte DappRadar ve Blockchain Game Alliance (BGA) tarafından yapılan araştırma, blockchain tabanlı oyunların 2022’nin ilk çeyreğinde yatırımcılardan 2,5 milyar dolar topladığını ortaya koydu.

Sektör genelinde ise 2022’nin ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre %150 artış yaşandığı belirtildi.

Araştırma sonunda hazırlanan raporda blockcahin oyun geliştiricileri için 2022 yılının referans yılı olacağı değerlendirildi.

İlk çeyrekteki hız devam ederse elde edilen bu rakamın 2022 yılının sonuna kadar 10 milyar dolara kadar yükselebileceği düşünülüyor. 2021 yılında blockhain oyun sektörüne yatırılan toplam fon miktarı sadece 4 milyar dolardı.

Animoca Brands, önde gelen Web3 markalarından biri olarak kendisini geliştirmeye devam ederken 360 ​​milyon dolarlık yatırım alarak ilk sıralarda yer aldı.

Blockchain oyunlarının bu yılın Mart ayında 1,22 milyon benzersiz aktif cüzdanı (UAW) çektiği ve blockchain sektörü faaliyetinin %52’sini oluşturduğu belirtildi.

615 milyon dolarlık Ronin saldırısına rağmen Axie Infinity bu rakama 22.000 cüzdan ekledi.

Rapora göre, blockchain oyun faaliyetleri geçen yılın ilk çeyreğine göre %2.000 gibi büyük bir artış gösterdi.

Roin Saldırısı!

Mart ayının sonlarında Ronin Köprüsü büyük bir hack olayı yaşadı. Platform saldırganların Ronin köprüsünden 173.600 Ethereum’u (ETH) ve 25,5 milyon USDC’yi çaldıklarını açıkladı.

Haberin ardından RON fiyatında %25’lik bir kayıp yaşamıştı. Ronin ağı popüler kripto para Axie Infinity’in Ethereum yan zinciri olduğundan saldırıdan Axie’nin de fiyatı etkilenmişti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu