BitcoinHaberler

2022’nin İlk Kurumsal Bitcoin Hamlesi İtalya’dan Geldi!

Yılın ilk güzel haberi geldi.

Kripto para birimlerinin dünya genelinde artan popülaritesi karşısında müşterilerin gelen taleplerini karşılamak için bankalar da kripto dünyasına adım atıyor.

Son olarak 87 milyar dolarlık varlığa sahip olan İtalyan bankası Banca Generali yaptığı açıklamada Bitcoin hizmetlerine başlayacağını duyurdu.

Kripto alım satım şirketi Conio Inc. ile ortaklık kuran İtalyan devi, kendi bankacılık sistemleri üzerinden doğrudan Bitcoin alım-satımını mümkün hale getirdi.

300.000’den fazla müşterisi bulunan bankanın bu yeni hizmeti ile banka müşterileri doğrudan kendi hesaplarından Bitcoin alıp saklayabilecek.

Conio’nun platformu Banca Generali’nin bankacılık uygulamasıyla entegre olacak ve tüm banka müşterileri Bitcoin alıp satmalarının mümkün olduğu bir Bitcoin cüzdanı oluşturabilecekler.

Banca Generali’nin COO’su Riccardo Renna konu ile alakalı şunları söyledi:

“Conio şirketi ile birlikte Bitcoin’lerin sahipliğini size veren çoklu imza sistemine dayalı yenilikçi bir saklama çözümü üzerinde çalıştık.

Bu, Banca Generali’nin üçüncü güvenlik anahtarını müşteri adına tutması ve gerektiğinde geri almasına olanak sağlaması nedeniyle mümkün olmaktadır. Bunun, bizi piyasada farklı kılan teklifimizin gerçek gücü olduğuna inanıyoruz.”

Banka yaptığı açıklamada son olarak Bitcoin hizmetinin 2022 yılının ilk çeyreğinde uygulanacağını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu