BitcoinHaberler

26 Milyon Dolarlık Dev Bitcoin Cüzdanı Harekete Geçti!

Satoshi döneminden kalma cüzdan yaklaşık 10 yıldır pasif haldeydi.

Yüklü kripto para aktarımlarının takipçisi ünlü Twitter botu Whale Alert, yaklaşık 10 yıldır hareketsiz olan Satoshi döneminden kalma bir Bitcoin cüzdanının etkin hale geldiğini bildirdi.

Yaklaşık 26 milyon dolar değerinde Bitcoin içeren cüzdan bu zamana kadar tabiri caizde uykudaydı ancak birileri tuşa bastı ve 791 adet BTC içeren cüzdan aktif hale geldi.

İtibari para birimi olarak tam karşılığı 26.147.621 dolar olan BTC’lerin kime ait olduğu bilinmezken Whale Alert’in ilgili tweetinin altına yapılan yorumların bazılarında söz konusu cüzdanın Satoshi’ye ait olduğu iddia edildi, bazılarında ise cüzdan sahibinin yaklaşık 10 yıldan beri cüzdan şifresini arayan ve sonunda bugün bulan birine ait olduğu yolunda şakalar yapıldı.

Bilindiği gibi Whale Alert, kripto cüzdanlarındaki transferlerde çok büyük miktardaki işlemleri ya da kripto para piyasalarını etkileyecek düzeyde herhangi bir işlem olduğunda bunu Twitter ve Telegram hesaplarındaki bot sayesinde duyuran bir ekipten oluşuyor.

Bu zamana kadar çok sayıda balinanın aktif cüzdanlarındaki hareketlenmeleri anında haber veren Whale Alert’in bu son haberi söz konusu cüzdanın Satoshi Nakamoto’ya ait olabileceği yönündeki şüpheleri alevlendirdi.

Ancak tabii ki kimse Nakamoto’nun kim olduğunu ve ne kadar BTC’ye sahip olduğunu bilmiyor. Bilinen bir şey varsa o da bu tür yüklü transferlerin BTC döviz kurunda dalgalanmalara neden olabildiği.

Daha önce de madenciler tarafından eski cüzdanlarda tutulan yüklü BTC’lerin aktarımı olduğunda bu tür hareketlenmeler yaşanmıştı. Bakalım bu son aktarım piyasalarda herhangi bir dalgalanmaya yol açacak mı?

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu