Analiz

30 Günlük Bitcoin Analizi

Bitcoin fiyatı bugün tekrar haftalık rekorunu kırdı. Uzun bir süredir ne olacak olduğu ve hangi seviyeye kadar çıkabilecek olduğu konusunda bir takım endişeleri beraberinde getiren ve yatırımcılarını fazlası ile üzen Bitcoin’in bir anda tekrar 7.000 dolar seviyesini aşması ise yatırımcıların daha fazla umutla bakmalarını sağladı. Bitcoin fiyatının bir anda yükselmesi ve rekor seviyeye ulaşmasa dahi 900 dolar artış yaşaması dikkat çekti.

Türk Lirası karşısında dolar dolayısı ile geçtiğimiz haftalarda değer kazanan Bitcoin, bir anda Türk yatırımcıların satış yapmasına ve düşen Bitcoin fiyatlarına rağmen kar etmelerine aracılık etmişti. Hemen arkasından ise dolar kurunun düşüş yaşaması ve düşüşlerin etkisi ile Bitcoin fiyatının da düşmesi sonucunda birçok yatırımcı mağdur olmuş ve kripto paralar konusunda yapılan ve yapılacak olan bir takım değerlendirmelerde dolar kurunun artık çok daha fazla önem taşıyabilecek olduğu açıklamasında bulundu.

6.100 Dolardan yükseldi

Bitcoin geçtiğimiz günlerde ortalama 6.100 dolar seviyesinde iken bugün tekrar 7.000 dolara yükselmesi bir anda yatırımcıları heyecanlandırdı. 900 dolarlık artışın analistler tarafından dahi beklenmediği ve olası bir anlık büyük yatırım sonrasında bu artışın olmuş olabilecek olduğu iddia edilmeye başlandı.

Bir anda 900 dolar artış olmasının Bitcoin için mümkün olduğuna değinen birçok yatırımcı, kripto paralar arasında en fazla sürprizlere açık olan coin olduğunu ifade ederek bu konuda diğer altcoinler arasında dahi bu performansı gösterebilecek bir coin olmadığını düşündüklerini açıkladı.

Bitcoin hakkında geçtiğimiz günlerde FORBES dergisi tarafından yapılan açıklamada bu sene sonunda kripto paralar arasında en fazla değer kazanabilecek olan kripto paranın Bitcoin olacağı ancak fazla bir beklenti içerisinde olunmaması gerektiği açıklanmıştı. FORBES’Ten yapılan açıklamada 9.500 dolar yıl sonu beklentisinin uygun bir seviye olacağı, en yüksek 10.000 dolar seviyesinin beklenmesi gerektiği açıklanmıştı. FORBES’in bu açıklamasının ardından dünyaca ünlü ekonomist Dr. Nouriel Roubini, Bitcoin ve altcoinlerin tamamen çökmüş olduğunu açıklamıştı.

Beklentilerin sürekli düşmesi ve yıl sonuna dair beklentilerin sürekli azalma eğiliminde olması yatırımcıların gözünde yıl sonunda çok fazla kazanabilecek oldukları konusunda olumsuz düşünce seyrine sebep olmuştu.

30 Gün önce 8.170 dolardı

Bitcoin fiyatı bugün 900 dolar ve civarında bir değer kazanmasına rağmen çok fazla güçlendi diyemeyiz. Bundan tam 30 gün önce Bitcoin fiyatının 8.170 dolar olduğu göz önünde tutulursa hala daha en az 1.170 dolarlık bir kayıp olduğu ve bu kaybın ortalama olarak aylık bazda %13 seviyesine eşit olan bir eksiklik olduğu görülebilir.

Büyük kayıpların aniden yaşanabildiği ve yaşanan kayıpların sürekli olarak daha fazla artabildiği Bitcoin’in 15 gün önce tam 6.300 dolar seviyesinde olması ise yeni yatırımcıların dahi oldukça iyi tutarlarda kazanç sahibi olabilecek olduklarını gösteren ve Bitcoin için asıl kazan yönteminin alt ve sat yöntemlerini aktif ve etkili bir şekilde kullanarak olabilecek olduğunu gösterdiği yönünde.

Al-sat yapan yatırımcıların daha fazla kazanması son 30 günlük verilerle doğrulanırken, gelecek 3 aylık sürede Bitcoin’in ortalama 1000 dolar ila 2.500 dolar arasında değer kazanabilecek olduğunu beklemek olumlu olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu