Kripto HaberleriAnaliz30 günlük Bitcoin analizi ✓

30 günlük Bitcoin analizi ✓

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı ile ilgili beklentiler bu ay rekor seviyede düşmüş durumda. Kripto para fiyatlarının bir anda düşüş yaşaması ve düşüşler dolayısı ile ani satışlar birçok kişinin kayıplar yaşamasında etkili olurken, Ağustos ayı 30 günlük analiz raporları yatırımcıların daha fazla kayıplar yaşama riski olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatının 1 ay öncesine oranla düşmüş olması bugün artık geri dönülemeyecek kadar büyük olmasa da büyük oranda bir düşüş olduğunu ve yatırımcıların 1 ay öncesine oranla dahi kar edemez hale geldiklerini gösteriyor. Son 1 yıllık raporlar ise kripto paraların hala ilk yatırımcılarının kazançlı olduğunu göstererek yatırımcıları teşvik ederken bu konuya bir açıklık getirilmesi gerekiyor.

Neden hep ilk yatırımcılar gösterilerek moral yükseltilmeye çalışılıyor?

Bugün Bitcoin sahibi bir kişinin kesin olarak duyduğu cümle ”Bitcoin ilk yatırımcıları zengin oldu ve çok karlılar” olmuştur. Evet bu cümle hala daha bugün devam eden düşüşler zarfında ısrarla baz yatırımcılar tarafından ifade edilmektedir ki bu büyük bir problemin asıl başlangıç cümlesidir. İlk yatırımcılar her yatırımda olduğu üzere bugün hala karlı olmalarına rağmen bu yeni yatırımcıları asla ilgilendirmemeli. Yeni yatırımcının asıl dikkat etmesi kendisinin ne kadar kazandığı ve ilk yatırımcılar kadar hiçbir zaman kazanç sahibi olamayacak olduğunu kesin olarak bilmesi gerektiği yönünde.

İlk yatırım yapanlar ve 100 dolardan Bitcoin alanlar her yükseliş ve düşüşte hala karlılıklarını koruyor olabilirler. Ancak burada Bitcoin fiyatı 80.000 dolar olursa ilk yatırımcı 100 kat fazla kazanacak iken, Bitcoin 10.000 dolar olduğu zaman ilk yatırımcı ortalama 10 kat daha fazla kazanç sahibi olacaktır*. Ne kadar fazla artış o kadar daha fazla karlılık getirir ve hiçbir zaman düşüş olmaması isteği normal olarak her yatırımcının hayalidir.

Bitcoin 30 gün analizi

30 gün içerisinde Bitcoin’de hem rekor düşüş, hem rekor yükseliş yaşandı. Temmuz ayı ortasında Bitcoin fiyatı 8.500 dolara yükselerek 1 ayın rekorunu ve son birkaç haftanın rekorunu kırdı. Son 6 gündür ise büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin bugüne geçtiğimiz zaman 6.499 dolar fiyatı ile yatırımcılarına en az %20 oranında zarar ettirirken, geçtiğimiz ay yatırım yapanların dahi zararlı oldukları ortaya çıktı.

Hemen 30 gün öncesine dönecek olurken 30 gün önce 6.700 dolar fiyatında olan Bitcoin’in bugüne oranla daha yüksek olması sonucu değiştirmeyecek bir etken iken, yatırımcının 30 gün öncesine oranla 30 gün sonrasını bilmesi ve 30 gün içerisinde ne kadarlık bir değişim olduğunu farketmesi açısından oldukça önem taşıyor.

26-27 Temmuz 2018 tarihinde 8226 dolar fiyat ile 1 aylık rekorunu tek bir kalemde kıran Bitcoin’in bugün 6.499 dolara kadar düşmesi ise arada 700-800 dolarlık bir farkın olduğunu ve mevcut 1 aylık yatırımcının her koşulda zarar ettiğini ve bu zararın ufak bir zarar olsa bile etkilerinin fazla olduğunu göstermekte.

Bitcoin kazandırmaya hazırlanıyor olabilir!

Bitcoin rekor yükselişler öncesinde bu tür düşüşlerin sık yaşandığı kripto para birimi olduğundan dolayı hemen panik yapmamak ve acele etmemek gerekiyor. Ani satışlar olması gereken düşüşleri daha fazla tetikleyerek daha fazla yatırımcının piyasayı terk etmesi ve daha fazla zararlar etmesi konusunda çok büyük etki sağlıyor. Yatırımcıların bu dönemde dikkatle piyasayı izlemesi, piyasa verilerini ve son analizleri takip etmesi kazançların daha fazla artması konusunda büyük etkiye sahip olabilecek iken, bu düşüşlerin çoğu zaman arkasından daha büyük rekor artışların geldiği hatırlanmalı. Herkes panik yapıp piyasadan çıkmış olacak ki bu senenin en düşük piyasa hacmini 222 milyar dolar ile gören kripto para piyasası, büyük yatırımcılar tarafından bir fırsat olabilir ve fiyat yukarı sıçrayabilir.

Ne zaman rekor artış olabilir?

BTC fiyatının ne zaman rekor artış ile tarihi rekorunu kırabilecek olduğu konusunda beklentiler Aralık ayı. Aralık ayından hemen önce rekor artışlar ise birkaç ayın rekoru olabilecek iken, bu düşüşlerin birkaç gün daha dengesiz seyretmesi sonrasında ise analist ve SEC bünyesinden yapılacak olan açıklamalar ile yükselmeye başlayabilecek olduğu düşünülüyor.

SEC yöneticilerinin kripto paralar hakkında görüşü, ABD ekonomisinde yaşanan olumlu sürecin ABD’li kripto para yatırımcılarını daha fazla arttıracak olması ve mevcut Asyalı yatırımcıların yeni alınacak kripto para kararları dolayısı ile artış yaşaması beklentisinin bir süre sonra Bitcoin fiyatının daha stabil olmasında etkili olabilir.

*Tutarlar tamamen örnek olarak verilmiştir ve oranlar üzerinden karşılaştırma için verilen tutarlardır.

**Bitcoin fiyatı düşebilir, rekor kırabilir ve hiçbir zaman kesin net olarak ne kadar olacağı veya ne seviyede olacağını söylemek hiçbir kimse için mümkün değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay