Kripto HaberleriBitcoin300 Milyar Doları Yöneten Şirketten Bitcoin (BTC) Açıklaması: 600.000 Dolar Görülebilir

300 Milyar Doları Yöneten Şirketten Bitcoin (BTC) Açıklaması: 600.000 Dolar Görülebilir

Takip et

Guggenheim Partners yönetimi altında 310 milyar dolardan fazla sermaye bulunan dünyanın en büyük fonlarından birisi. Şirket, kurumsal yatırımcının Bitcoin çılgınlığı döneminde resmi olarak BTC alacağını açıklayarak gündeme oturmuştu. Şimdi ise şirketin CIO’sunun yeni bir açıklama ile aslında uzun vadede Bitcoin’e ne kadar fazla güvendiği ortaya çıktı.

Guggenheim CIO’sundan 600.000 Dolar Hedefi

Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd, daha önce yaptığı Bitcoin fiyat tahmininin üzerine ekleme yaptı. Minerd, 2 Şubat 2021 tarihli röportajında şirket olarak Bitcoin’i 10 yıldır izlediklerini belirtti.

Guggenheim’in Bitcoin’e yönelik temel analiz yaptığını ifade eden CIO, bunun sahip olduğu kısıtlı arzın aslında fiyat yükselişini tetikleyeceğini düşünüyor. Bitcoin daha önce defalarca altın ile kıyaslandı ve Minerd da benzer bir noktaya parmak bastı. Minerd’a göre Bitcoin’in sınırlı arz özelliği altına kıyasla fiyatı 400.000 dolar ile 600.000 dolara kadar çıkartabilir.

“BTC’nin Gidecek Çok Yeri Var”

Minerd’a göre bu fiyata ulaşılması için ise Bitcoin’in aynı altın gibi kabul görmesi ve ana akım kabule ulaşması gerekiyor. Minerd, kısa vadede böyle bir hedefe ulaşmanın mümkün olmadığını vurgulasa da Bitcoin’in “gidecek çok yeri” olduğunu düşünüyor.

Aslında Guggenheim okyanustaki balıklardan sadece birisi olarak görülebilir. Önde gelen fona ek olarak Ruffer Investment, Grayscale, MicroStrategy ve daha nice şirket BTC alımı yaptı ya da yapmayı düşünüyor. Bütün bunlar ise Guggenheim CIO’sunun belirttiği ana akım kabulü beraberinde getirip fiyata alış baskısı sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları