AnalizBitcoinHaberler

35 Uzman Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahminlerini Paylaştı: Boğa Mı Ayı Mı?

35 Finder analisti, Bitcoin (BTC) fiyatına dair 2022 yılı sonuna kadar tahminlerini ve düşüncelerini paylaştı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığı haberlerinin yayılmasıyla birlikte Bitcoin ve kripto para piyasasında yukarı yönlü sert hareket başladı. Piyasalar yükselişe geçerken Finder analistleri de BTC’ye dair yıl sonu tahminlerini paylaştı.

Bilindiği üzere bir Dogecoin hayranı olan Musk’ın Twitter’a DOGE bahşişlerini getirme ihtimaliyle beraber DOGE fiyatı da ani yükseliş yaşıyor.

İlgili Haber
Elon Musk'tan Beklenen Haber Geldi, Bitcoin ve Dogecoin Tepki Verdi!

Uzmanlar Bitcoin İçin Ortalama Olarak 2022 Yılı Sonunda 65.000 Dolar Seviyesine İşaret Etti

Finder tarafından gerçekleştirilen son ankete 35 kripto endüstrisi uzmanı katıldı ve uzmanlar yıl sonu için Bitcoin tahminlerini açıkladı. Uzmanların tahminlerinin ortalamasına göre BTC fiyatı 2022 yılının sonunda 65.000 dolar olabilir.

Buna ek olarak uzmanlar, BTC’nin uzun vadeli rallisinin devam edebileceğine ve 2025 yılında 179.000 dolar, 2030 yılında ise 400.000 dolar seviyesine çıkabileceğine dair görüş bildirdi.

Finder uzmanlarının yıllara göre ortalama BTC fiyatı tahminleri.

Tahminler Ocak Ayına Göre Düştü

Finder analistleri bir önceki tahminlerine göre BTC’nin kısa vadeli fiyat performansı hakkında görüşlerini değiştirmişe benziyor. Ocak ayında yapılan aynı ankette uzmanlar 2022 yılı sonunda BTC için 75.000 dolar tahminini yapmış ve böylelikle Bitcoin’in yıl içerisinde yeni bir rekor kıracağını düşündüklerini bildirmişti.

Bununla birlikte ankete katılan uzmanların BTC’nin kısa vadeli performansı hakkında oldukça farklı düşüncelere sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bazı uzmanlar BTC fiyatının 2022 yılı boyunca şu an içinde bulunduğu dar aralıkta işlem göreceğini düşünüyor.

Bu uzmanlara göre BTC fiyatı 2022 yılı boyunca 30.000 dolar ila 50.000 dolar arasında seyredebilir. Boğa yanlısı uzmanlar en az 60.000 dolar seviyesini beklerken ayı yanlısı uzmanlar ise 30.000 doların altına bir düşüş tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu