Kripto HaberleriHaberler4 Milyar Dolarlık Altcoin Vurgununda Yeni Gelişme!

4 Milyar Dolarlık Altcoin Vurgununda Yeni Gelişme!

Takip et

2014 yılında Ruja Ignatova tarafından Bulgaristan’da başlatılan ve aslında bir ponzi şeması olan OneCoin projesi yatırımcıları 4 milyar dolardan fazla dolandırmıştı.

Pek çok yatırımcının mağdur olmasına sebep veren ve son olarak 2017 yılında Atina’da görülen Ruja Ignatova, FBI’ın en çok aranan 10 kaçak listesine girecek.

ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı tarafından yapılan açıklamaya göre, FBI, bugün saat 11.00’da ‘Kripto Kraliçesi’ olarak da bilinen Ruja Ignatova’nın En Çok Aranan On Kaçak listesine eklendiğini duyurmak için basın toplantısı düzenleyecek.

Ruja Ignatova, 2014 yılında kripto para birimi olarak tanıtılan OneCoin’in madenciliğin yapılabileceğini ve gerçek bir değere sahip olabileceğini söylemişti.

Ancak gerçekte, OneCoin bir blok zincirinde mevcut değildi. Ignatova ve ekibi, OneCoin’in madenciliğinin yapılabileceğini söyleyerek OneCoin’in değerini manipüle etti ve yükseltti.

Bulgar ve Alman vatandaşlığına sahip olan Ruja Ignatova, 2017 yılının sonlarında ortadan kayboldu. Tüm arama girişimlerine rağmen şu anda nerede olduğu bilinmiyor.

2019’da New York’un Güney Bölgesi Mahkemesi Ruja Ignatova ve OneCoin’e dahil olan diğer isimleri dolandırıcılıkla suçladı. Aralarında, Ruja Ignatova’nın küçük kardeşi Konstantin Ignatov da bulunuyor.

Ayrıca bu yılın başlarında Ignatova, Europol’ün en çok arananlar listesine eklenmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları