coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin4 Trilyon Dolarlık Banka Bitcoin ve Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor!

4 Trilyon Dolarlık Banka Bitcoin ve Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük saklama hizmeti sağlayıcısı ve 4,1 trilyon doların üzerinde varlığa sahip olan State Street Corporation, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için saklama hizmeti başlatma hazırlığı yapıyor.

Bankanın başkanı ve aynı zamanda State Street Digital’in başkan yardımcısı olan Nadine Chakar Bloomberg ile yaptığı röportajda, kripto para saklama hizmeti sunmayı planladıklarını ve bu konuda ABD’li düzenleyiciler ile çalışmalar yaptıklarını söyledi.

“Kelimenin tam anlamıyla geleceğe yatırım yapıyoruz. “Müşterilerin bunu aradığını biliyoruz.”

State Street’in, Küresel Sistemik Olarak Önemli Finans Kurumu (G-SIFI) olduğuna dikkat çeken Chakar, bankanın önünde bazı düzenleyici engeller olduğunu belirtti.

“G-SIFI kurumu olmanın getirdiği düzenleyici engellerin bazı ek baskıları var. Ancak State Street gibi bir saklama bankasının en iyi yaptığı şeyi, yani sistemde düzen ve güvenliği sağlamaya devam edebileceğini düşünüyoruz. Ama biz bunu farklı yapacağız.”

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin oynaklığına da değinen Chakar, daha fazla kurumsal firma benimsemesinin kripto piyasasında daha istikrarlı bir ortam yaşatacağını ve State Street’in bu istikrarı sağlayabileceğine inandığını vurguladı.

Chakar ayrıca State Street’in başarısız olamayacak kadar büyük olduğu yorumlarına inandığını belirtti ve “Fillerin gerçekten dans edebildiğini kanıtlamak benim kişisel görevim.” dedi.

Son olarak Chakar, müşterilerinin dünyanın en büyük saklama hizmeti sağlayıcısı olarak State Street’in kurumsal firmaları koruduğunu gördüklerinde Bitcoin ve kripto para benimsenmesinin daha da büyüyeceğini belirtti.

Haziran ayında Chakar tarafından yönetilen dijital bölümünü kuran State Street, geçen yıl özel fon müşterilerine kripto raporlama ve işleme hizmetleri sunmuştu.

Bu konudaki çalışmalarına devam eden bankacılık devi State Street’in dijital varlıklar için saklama hizmet planları Coinbase Custody ve BitGo gibi kripto yerel mağazaları hedefliyor.

*yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail