Kripto HaberleriBitcoin7.5 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Çalındı

7.5 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Çalındı

Takip et

Amerika’da Bitcoin sahibi olanların cep telefonlarını hackleyerek kripto paraları kendi hesabına geçirmekle suçlanan Joel Ortiz, kripto para çalımından dolayı cezalandırılan ilk insan oldu. Henüz 21 yaşında olan Ortiz, bir çok kişinin cep telefonunu hackleyerek kendi hesabına 7.5 milyon dolar değerinde Bitcoin geçirmeyi başarmıştı.

Ancak polis tarafından ablukaya alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan Ortiz’e 10 yıllık hapis cezası verildi. En az 40 kişinin cep telefonunu hackleyerek kendi hesabına büyük bir miktarda Bitcoin geçirmeyi başaran Ortiz, 24 Ocak 2019 tarihi itibari ile başlayan mahkemesinde sona gelindi. Ortiz 10 yıllık bir hapis cezasına çarptırıldı.

Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda Gözaltı

Geçtiğimiz yıl Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda gözaltına alınan Joel Ortiz, 19 Nisan Cuma günü yapılan duruşmasında kurbanları ile yüz yüze geldi. Kurbanlar kendilerinden çalınan Bitcoin’in hayatlarını ne derece olumsuz bir şekilde etkilediğini anlattıktan sonra mahkemenin hakimi Edward Lee, hükmü verdi. Ortiz yakalanana kadarki süreçte çaldığı paraları bol bol harcadığı için kurbanların birçoğu zarar etmiş durumda. Davacılardan biri olan Erin West, Ortiz için Robin Hood olmadığını, silah yerine bilgisayar kullanan bir zorba olduğunu söyledi. REACT tarafından tutuklanan 5 kişiden bir tanesi olarak tarihe geçen Joel Ortiz, aynı zamanda kripto para hırsızlığından yakalanan ilk kişi oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları