BitcoinHaberler

9.3 Milyar Dolarlık Fon, Bitcoin (BTC) Alabilmek İçin SEC’e Başvurdu!

Skybridge'den Bitcoin hamlesi...

Piyasalarda sert dalgalanmaların olduğu bir haftaya başlarken, Bitcoin kurumsal yatırımcılardan gelen güzel haberlerle haftanın gözdesi olmaya devam ediyor.

Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci tarafından kurulan hedge fonu Skybridge, bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurarak, Bitcoin alımı için izin talep etti.

Skybridge yaklaşık 9.3 milyar doları yönetiyor. Newyork merkezli fon, üst düzey yatırımcılara Bitcoin yatırım yapma şansı verebilmek için Skybridge Bitcoin Fonu’nu kurdu. Bitcoin alımı için SEC’in onayını bekleyen fon, alımlar hakkında daha fazla bilgi paylaşmadı.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesinin en büyük nedenlerinin başında, fonları destekleyen yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi geliyor. Bunun farkında olan fonlar Bitcoin’e yatırım yapmak için alternatif fonlar kurup gerekli izinler için müracaat ediyorlar. Bu tarz izin başvurularına çokça şahit olacağız gibi duruyor.

Skybridge’in geçtiğimiz ay SEC’e sunduğu raporda, dijital varlık alımları için çalışma başlatacakları belirtilmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu