NFT

A16z, İlk Gaming Odaklı Kripto Para Fonunu Duyurdu: Bütçesi Dudak Uçuklatıyor!

Önde gelen risk sermayesi fonlarından olan A16Z, 600 milyon dolarlık kripto para odaklı gaming fonunu duyurdu.

Yatırım ve risk sermayesi devi olan Andreessen Horowitz (a16z), kripto para sektörünün yaşadığı sert düşüşe rağmen sektöre yönelik yeniliklere imza atmaya devam ediyor. A16Z, dün yaptığı açıklamada gaming odaklı tüketici uygulamalarına ve altyapısına yönelik 600 milyon dolarlık fon kurduklarını açıkladı.

A16Z, Devasa Bir Oyun Fonu Kurdu

GAMES FUND ONE isimli a16z fonu, oyun endüstrisinin geleceğine yatırım yapıyor. Kripto para odaklı fonları ile ön plana çıkan a16z tarafından yayınlanan videoda ise birçok görüntünün Blockchain tabanlı oyunlara ait olması dikkat çekti.

A16z tarafından yapılan açıklamada oyun sektörünün gelecek neslinin şu an inşa edildiği belirtilirken, bu fon ile aslında yeni oyunlara yardımcı olunacağı vurgulandı. A16z özel olarak ROBLOX, Discord, Riot Games, Blizzard, Axie Infinity, Duskbreakers ve Zynga şirketlerinin kurucuları ile CEO’larına teşekkür etti. Bu da şimdiden blockchain tabanlı 2 oyunun, devasa fona dahil edildiğini ve bu kapsamın da destekleneceğini göstermekte.

A16Z ortağı Marc Andreessen ise konu hakkında şunları vurguladı:

Games Fund One ile, portföy şirketlerimize dijital topluluklar oluşturmaktan sanal ekonomilerini yönetmeye ve en iyi IP lisanslama uygulamalarına kadar her konuda yardımcı olabilmemiz için oyun ekosistemine uyarlanmış daha fazla işlev eklemeye ve daha derin ağlar geliştirmeye devam edeceğiz.

Görünüşe göre DeFi ve NFT alanı, büyümeye devam edecek!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu