binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereuma16z Yöneticisi, SEC'in Ethereum'a Karşı Gerçekleştirdiği Saldırı Hakkında Konuştu: "ETH Menkul Kıymet...

a16z Yöneticisi, SEC’in Ethereum’a Karşı Gerçekleştirdiği Saldırı Hakkında Konuştu: “ETH Menkul Kıymet Olamaz”

SEC'in Ethereum'u bir menkul kıymet olarak sınıflandırmak istediğine dair iddialar kripto para gündemini oluşturuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in Ethereum’u menkul kıymet olarak sınıflandırmak üzere harekete geçtiği ve Ethereum Vakfı’na da soruşturma başlattığı yönündeki iddialar kripto para dünyasının gündemini meşgul ediyor.

Bazı isimler Ethereum’un Proof of Stake konsensüs mekanizmasına geçişiyle birlikte bir menkul kıymet haline geldiğini savunuyor. Bununla birlikte risk sermayesi şirketi a16z’in küresel politika başkanı Brian Quintenz, bu durumun olası olmadığına dair bir açıklama yaptı.

Quintenz, Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını yineledi.

İlgili Haber  Çin Bağlantılı 6 Milyar Dolarlık Bitcoin Hırsızlığı Olayında Yeni Gelişme Var

Quintenz kamuoyuna birkaç önemli noktayı hatırlattı:

  • SEC, Ethereum (ETH) Vadeli İşlem Borsa Yatırım Fonlarının (ETF’ler) düzenlenmiş menkul kıymet borsalarında işlem görmesine izin verdiğinde, Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını ve kendi yetki alanının dışında olduğunu açıkça kabul etti.

  • ETF’ler için bu onay kararı, Ethereum’un Eylül 2022’de Proof of Stake (PoS) mutabakat mekanizmasına geçmesinden bir yıldan fazla bir süre sonra, Ekim 2023’te verildi. Bu da SEC’e göre Ethereum’un Ekim 2023’teki haliyle bir menkul kıymet olmadığı anlamına geliyor.

  • SEC’in Ethereum’un Ekim 2023’teki düzenleyici durumu hakkında herhangi bir şüphesi olsaydı, ETF’yi onaylamazdı. Ethereum gerçekten bir menkul kıymet olsaydı, ETF’lerin dayandığı Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından listelenen vadeli işlem sözleşmeleri yasa dışı olurdu.

  • Ayrıca, Ethereum bir menkul kıymet olsaydı, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’si yasadışı bir araç olurdu. SEC, yasadışı bir aracın ulusal bir menkul kıymetler borsasında işlem görmesine onay veremez.

  • SEC’in bir Ethereum ETF’sini geciktirmesi veya reddetmesi durumunda, Ethereum’un kendi yetki alanı dışında olduğunu piyasaya zaten bildirmiş olduğu göz önüne alındığında, varsa, hangi bahaneyi kullandığını görmek ilginç olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail