Kripto HaberleriHaberlerAB Parlamentosu'ndan Yeni Kripto Düzenlemesi!

AB Parlamentosu’ndan Yeni Kripto Düzenlemesi!

Takip et

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters’ın yayınladığı bir habere göre Avrupa Birliği’nde yeni kripto düzenlemesi kapıda. Parlamentonun oylayacağı yeni tasarıya göre kripto hizmeti veren bankalar, bu varlıkları karşılamak için bir miktar itibari parayı kenarıya ayırmak zorunda kalacak.

AB Parlamentosu’nun hazırladığı yeni tasarı, bankaların küresel şoklarla başa çıkması için fazladan sermaye tutmasını zorunlu kılan Basel III anlaşmasının kripto paralar için de uygulanmasının önünü açacak.

Değişiklik sonucunda bankalar, risk ağırlığı nedeniyle ellerinde 1 birim kripto para varsa bunun 1,25 katı maddi değerde nakit tutmak zorunda olacak. Böylelikle yaşanması muhtemel bir şokta bankanın batma ihtimali bulunmayacak, müşteriler mağduriyet yaşamayacak.

Düzenleme Mi, Kısıtlama Mı?

Sosyal medyada Avrupa Birliği’nin almak üzere olduğu karar tartışılıyor. Kripto savunucuları yeni düzenlemenin, şirketleri kripto hizmeti vermekten caydıracağından dolayı endişeli. Ancak bir başka kesim ise politika yapıcıların muhtemel bir çöküşü gözeterek hazırladığı zorunlu karşılık regülasyonunu destekliyor.

AB Milletvekili Markus Ferber, yeni düzenleme sayesinde “kriptoda oluşabilecek bir krizin” geleneksel finans sistemine taşınmasının önüne geçildiğine inanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları