Bitcoin

ABD’nin Açıklamasının Kaybedeni: Bitcoin, Altın, Gümüş – Peki Sonrası Ne Olacak?

Bitcoin fiyatında ABD Başkanı Donald Trump'ın ''savaş yok'' anlamı taşıdığı iddia edilen açıklamaları sonrasında düştü. Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin 3 Ocak sabahı 6900 dolar seviyelerinde işlem görürken ABD’nin İranlı General Kasım Süleymani’yi öldürmesi haberinden sonra ciddi bir şekilde yükseliş trendi yakaladı. Birkaç saat içerisinde 7400 dolar seviyelerine kadar yükselen BTC, tıpkı altın ve gümüş madenleri gibi kaos ortamlarında yükseliş yaşayan varlık sınıflarından oldu.

Geçtiğimiz gece İran’ın misilleme olarak ABD üslerini vurması ardından da 8500 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşayan BTC, FOMO etkisini de arkasına alarak ciddi bir yükseliş trendi yakalamıştı.

Açıklamanın Kaybedeni Bitcoin, Altın ve Gümüş Oldu

İran’ın misillemesinden sonra ilk defa konuşan Başkan Trump, “İran ile savaş yok” şeklinde yorumlanabilecek açıklaması ile Bitcoin’de düşüş etkisi yaşattı.

8.400 dolar seviyesinden 8.000 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin, yatırımcılar için kısa süre içerisinde zarara sebep uğramış olsa da yeniden 8.400 dolara yükselebilmesinin önünde hiçbir engel bulunmuyor.

Trump’ın bu açıklamalarından sonra bu tür düşüşün normal olduğu, ancak bu düşüşün kısa süre içerisinde tekrar geri 400 dolar kazanç elde edip kendisini toparlayabileceği iddia edilmekte.

Analistler önemli destek seviyesini 7700 ila 7800 dolar seviyeleri arasında gösterirken bu seviyelerin altına düşülmemesi durumunda yükselişlerin devam edeceğini tahmin ediyor.

Öte yandan altın ve gümüş tarafında da Bitcoin’e benzer bir düşüş yaşanması dikkatlerden kaçmadı. Bitcoin de sınırlı arzı olması ve merkeziyetsiz yapıda olması sebebiyle tıpkı değerli madenler gibi fiyatlanarak adından söz ettirmeyi başardı.

İlgili Haber
ABD Başkanı Donald Trump Saldırıdan Sonra İlk Kez Konuştu: Bitcoin'de Şaşırtan Tepki

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu