Kripto HaberleriHaberlerABD, Bankaları Kripto Paralar Konusunda Uyardı!

ABD, Bankaları Kripto Paralar Konusunda Uyardı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerikan Merkez Bankası FED ve çeşitli bankacılık denetleme kuruluşları bugün yayınladıkları ortak metin ile bankaları uyardı.

Kurumlar, bankalara “kripto paraların önemli bir likidite krizi oluşturabileceği” konusunda resmen nota verdi. Devlet, kredi verenlerin dijital varlıklardan uzak durması gerektiğini düşünüyor.

Hükümet, finans denetim kurumlarından Para Denetleme Ofisi’nin (OCC) dahil olduğu metinde kripto para faaliyetlerinin yasal olduğunun altını çizdi. Ancak ortak açıklamada kripto piyasasının kendine özgü dinamiği nedeniyle banka mevduatlarının “istikrarsız” olabileceğine dair endişeler dile geldi.

“Kriptoyla bağlantılı mevduatlar, kendi piyasasında meydana gelen olaylardan diğerlerine nazaran çok daha fazla etkileniyor. Bu sebepten ötürü hızlı para giriş-çıkış faaliyeti borç verenlerde likidite sorununa yol açabilir.”

ABD, Kripto Girişimlerinin Üzerine Gidiyor

Amerikalı politikacılar son günlerde kriptoyu gündeminden düşürmüyor. Geçtiğimiz aylarda bir çok hükümet yetkilisi 2023 yılında sektörü denetim altına alma niyetini belirtmişti. Nitekim yeni yıl ile birlikte dijital varlık piyasası üzerindeki baskı arttı.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu SEC geçtiğimiz haftalarda Kraken borsası hakkında bir soruşturma başlattı. Yaptırımdan kaçınmak isteyen Kraken, müşterilerine sunduğu staking hizmetini askıya almak zorunda kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları