AnalizBitcoinEkonomi

ABD Borsaları Açıldı: Genel Piyasalarda ve Bitcoin’de Son Durum Ne?

ABD borsaları yeni haftaya da düşüşle başladı.

FED’in 25-26 Ocak tarihinde yapılacak toplantısından önce piyasalarda risk iştahının iyice kapandığı görülüyor. Her ne kadar Mart ayından önce FED’in faiz arttırması beklenmese de yine de piyasaların tedirgin olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Geçtiğimiz haftayı kayıpla kapatan ABD borsaları yeni haftaya da düşüşle başladı. An itibarı ile borsalardaki tablo aşağıdaki gibi:

ABD Borsaları

Özellikle son dönemde ABD borsaları ile paralel hareket eden Bitcoin, bugün de düşüş eğilimini sürdürüyor. 32.900 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayan BTC’de artık en önemli destek 29.000 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Zira Bitcoin 2021’in Nisan ayında 64800 dolardaki zirvesini gördükten sonra 29.000 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşamış ardından burada destek bulup Kasım ayında 69.000 dolara yükselerek yeni rekor kırmıştı.

Kasım ayından beri kademeli düşen BTC fiyatı tabiri caizse yatırımcılara “nefes aldırmadan” düşüyor. Zirvesinden çok fazla bir düzeltme hareketi yapmadan aşağı yönlü hareket eden BTC için en kritik seviye olan 29.000 dolar da kırılırsa 24.000 dolarlı seviyelerin bir sonraki destek noktası olduğu görülüyor.

Bitcoin 4 Saatlik Grafiği

Özellikle RSI indikatörü, daha önce nadir görülen seviyelere kadar inmiş durumda. Genellikle bu seviyelere indikten sonra yükseliş yönlü hareket eden BTC, tüm dünyada olan riskli ürünlerden kaçış furyasından en fazla etkilenen varlık olarak öne çıkıyor.

Bu aşamada 26 Ocak’ta FED tarafından açıklanacak olan faiz kararı yakından takip edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu