coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD Borsaları Açılmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey!

ABD Borsaları Açılmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey!

Bitcoin ve altcoinlerde yatay seyir devam ederken gözler ABD piyasalarına çevrildi. İşte borsa açılışı öncesi ABD gündemi...

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Haftanın son işlem gününde Bitcoin %1’lik kayıpla 23700$ seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin’deki geri çekilme altcoinlerde bir süredir devam eden yükseliş trendini yavaşlattı.

Ethereum 1800$’ın üzerinde kalmaya devam ederken diğer altcoinlerde yatay bir seyir olduğunu görüyoruz.

Kripto para piyasaları uzun süredir ABD borsalarıyla korelasyon içerisinde hareket ediyor. Bu nedenle şimdi ABD borsalarının açılışı bekleniyor.

Açılış öncesi ABD’deki gündeme baktığımızda şu başlıklar ön plana çıkıyor.

ABD Vadelileri Pozitif

Dün ABD borsaları karışık bir seyirle kapandı. Dow Jones ve S&P 500 günü kayıpsız ve kazançsız tamamlarken, Nasdaq %0,6’lık bir kayıpla kapandı.

Bugün ABD vadelilerinin yeniden pozitif bölgeye geçtiğini görüyoruz. ABD borsalarında açılışın pozitif olması Bitcoin tarafında da risk iştahını yükseltebilir.

Enflasyonu Azaltma Yasası Onaylanacak

ABD bir süredir 740 milyar dolarlık Enflasyonu azaltma paketini tartışıyor. Bugün Meclis’te bu yasanın onaylanarak Joe Biden’a gönderilmesi bekleniyor. Tasarı iklim değişikliğiyle mücadele ve sağlık sektörüne ilişkin yenilikler öngörüyor. Demokratlar bu tasarının Amerikan ailelerinin mutfak masasında büyük bir fark yaratacağını düşünüyor.

Rivian Daha Büyük Kayıp Öngörüyor

Elektrikli araç üreticisi Rivian tedarik zincirindeki ve endüstrideki diğer zorlukları gerekçe göstererek yıl içerisinde daha fazla kayıpla karşılaşabileceğini söyledi. Şirket ikinci çeyrekte 1,7 milyar dolar zarar açıkladı.

ABD Covid-19 Önlemlerini Gevşetiyor

Covid-19 salgını bitecek gibi görünmüyor. ABD’de her gün on binlerce insan enfekte olurken ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi virüsle mücadele yönergelerini kolaylaştırdığını ve hastalığın oluşturduğu tehdit seviyesini düşürdüğünü açıkladı.

Şimdi 16.30’da ABD borsalarının açılışı takip edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail