Haberler

ABD Doları ve Bitcoin (BTC), Bugünkü 2 Önemli Konuşmadan Etkilenebilir!

ABD Federal Rezerv Başkanı Powell ve Avrupa Merkez Başkanı Lagarde'nin konuşmaları bugün!

Kripto para piyasası zaten UST ve LUNA krizleri nedeniyle dip seviyeye çekildi.

Bu yaşanırken ABD borsaları da çakıldı ve ABD Doları ve Avro gibi rezerv para birimleri güç kazandı.

Özellikle TL karşısında ciddi bir hız kazanan ABD Doları, bugün 15,70 TL seviyesinden güne başladı. Bugün ise söz konusu durumu etkileyebilecek iki kritik konuşma var.

İlgili Haber
Binance CEO'su: "Luna ve UST Mağduriyetinde Öncelik Küçük Yatırımcının"

Powell ve Lagarde Bugün Konuşacak

Küresel piyasalar Çin cephesinden gelen ekonomik büyüme kaygısı açıklamalarından sonra tamamen Powell ve Lagarde’a odaklandı.

Gözler bugün ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde‘ın açıklamalarına çevrildi.

Bugün Fed Başkanı Powell ile ECB Başkanı Christine Lagarde’ın açıklamalarının piyasaların kilit noktası olacağını aktaran analistler, veri gündeminde ise Avro Bölgesinde büyüme, ABD’de özellikle sanayi odaklı üretim ve perakende satışlarla tüketici endekslerinin öne çıkacağını dile getirdi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde 20:00’de konuşmasına başlayacakken Powell tam olarak bundan bir saat sonra 21:00’de konuşma yapacak.

İkilinin ypaacağı açıklamalar direkt olarak kripto para sektörünü de etkileyebilir. İki ismin bu sefer Avrupa tarafı parasal sıkılaşması ve ABD’nin parasal sıkılaşmada izleyeceği politika hakkında konuşması beklenmekte.

Konuşmalardaki satır başlıklarını anlık olarak öğrenmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/bitcoinsistemi

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu