BitcoinHaberler

ABD Endekslerindeki Satış Bitcoin’i Etkiledi! Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'de son duruma baktık.

Gün içerisinde 68560$’a kadar yükselen Bitcoin, ABD borsalarının açılışı ile birlikte, 67.000$’ın altına geriledi.

Teknoloji hisselerinin yer aldığı NASDAQ’da kayıplar %1’e ulaştıktan sonra biraz tepki gelse de, endekslerdeki satıcı baskısının devam ettiğini görüyoruz.

ABD endekslerindeki sert satış altın ve gümüşü de etkiledi. Açılışla birlikte gümüşteki kayıplar %1.5’in üzerine çıkarken, altının onsu 1823$’a geriledi.

Bitcoin tarafında oluşan geri çekilmenin kısa sürede toparlandığını ve fiyatın yeniden 67.000$’ın üzerine çıkmayı başardığını gözlemliyoruz.

Bu noktada yatırımcıların bir gözü ABD endeksleri olacak. Bu tarafta satışların sertleşmesi durumunda Bitcoin ve altcoinlerde de geri çekilmeler olduğunu görebiliriz.

Kısa vadede 4 saatlik kapanışın 66900$ üzerinde olup olmayacağını takip edeceğiz. RSİ’da negatif bir uyumsuzluk olduğunu gözlemliyoruz bunun çalışması durumunda, 64.000$’a kadar yaşanacak geri çekilmeler makul karşılanmalı.

Bu noktada Bitcoin’in 2020-2021 rallisi süresince pek çok negatif uyumsuzluğunun çalışmadığını ve uyumsuzluğunun uzun bir süre devam ettiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Her ne kadar ABD’deki satış baskısı bu kısa vadeli dalgalanmanın sebebi olarak görünmüş olsa da, Bitcoin’in 68500$’dan bir miktar satış yiyebileceğini 17 Ekim tarihli analizimizde aktarmıştık. Bitcoin’in logaritmik dalgalarına göre yaptığımız o analize ulaşmak ve mevcut fiyat aralığımızı öğrenmek için aşağıdaki analizi okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin'de Sıradaki Hedef Ne? Altcoinler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu