Ana SayfaAnalizBitcoin'de Sıradaki Hedef Ne? Altcoinler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Bitcoin’de Sıradaki Hedef Ne? Altcoinler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Takip et

Bitcoin’in yeniden 60.000$’ın üzerine çıkması, yeni tüm zamanların zirvesine ilişkin beklentiyi artırdı. Zirvesinden sadece %5 uzakta olan Bitcoin’in önümüzdeki hafta bu seviyeyi test etmesi sürpriz olmayacaktır.

Aslında 52.000$’ın geçilmesi yeni zirvenin sinyalini vermişti. 29 Ağustos tarihinde yayınladığımız analizde Bitcoin’in yeni aralığının 52.000$ ile 41500$ olduğunu belirtmiş ve 52.000$ üzerine kapanışlarda yeni ATH yolunun açılacağını belirtmiştik.

Bu analizde Bitcoin’in logaritmik olarak büyümesini ele alan bir indikatörden yararlanmıştık. Bitcoin’in 2013 ve 2017 yıllarındaki zirvesini nokta atışı bulan bu göstergeye göre Bitcoin güncel durumu şu şekilde:

Haftalık kapanışın 60.000$’ın üzerine olması durumunda, bu grafiğe göre Bitcoin’de yeni aralığımız; 58.000$ ile 68.500$ aralığı olacaktır.

Kısa vadeli olarak baktığımızda, Bitcoin’de risk iştahının yükselmesi ve yeni zirvenin geçilmesi ihtimali nedeniyle öncelikle 68.500$ seviyelerinin görülmesinin daha olası olduğunu değerlendiriyoruz. Daha sonra yeniden 60.000$ ve 58.000$ aralığının test edilmesi gündeme gelebilir.

Bitcoin’in önceki zirvesini kırmak için hareketlendiği sırada, BTC hakimiyetinin yükseldiğini ve altcoinlerdeki yükselişlerin sınırlı kaldığını gözlemleyebiliriz. Bu noktada altcoin yatırımcılarının bir süre daha sabırlı olmaları gerekebilir. Bitcoin’in 68.500$ ve 70.000$ aralığına ulaştıktan sonra, kendisine yeni bir akümülasyon aralığı bulması altcoinlerde de yükselişlerin sertleşmesine neden olabilir.

Bitcoin lograitmik dalga indikatörünün genel görünümü ise şu şekilde:

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baris aksoy

Grafiklerun ne açılıyor nede büyütülebiliyor ,on bildirimden haberi tiklayinca uygulama acilmiyor!!! Daha sayayim mi olmamis uygulama haber servisi yarim kaliyor

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları