Ana SayfaHaberlerABD Etik Kurumundan Dikkat Çeken NFT Açıklaması!

ABD Etik Kurumundan Dikkat Çeken NFT Açıklaması!

Takip et

ABD Etik Kurulu tarafından yapılan yeni açıklamaya göre NFT sahibi olan ABD’li yöneticiler artık bunu açıklamak zorunda kalabilir. ABD Etik kurulu, 1.000 ABD doları üzerinde değere sahip NFT’lerin yöneticiler ve kamu görevlileri tarafından beyan edilmesi gerektiğini aktardı.

ABD Etik Kurulu, 130’dan fazla hükümet kurumunu denetliyor ve etik odaklı çalışmalar yapıyor. Aslında 2021 yılında yapılan beyannamelerde kripto para varlıkları ve NFT’ler ile ilgili beyanlar resmen rekor kırmıştı. Buna rağmen bazı çalışanların NFT’ler hakkında kararsızlığa düştüğü biliniyor. ABD Etik Kurulu ise buna yönelik harekete geçerek bütün beyannamelerde 1.000 ABD doları veya üzerinde değere sahip NFT’lerin de beyan edilmesi gerektiğini vurguladı.

NFT Projelerini Bekleyen Tehdit

OGE yöneticisi Emory A Rounds tarafından yapılan açıklamada NFT’lerin menkul kıymet olabileceği ve bu sebeple bunların kesinlikle beyan edilmesi gerektiği vurgulandı. Buradaki “menkul kıymet” ifadesi ise çok kritik. Menkul kıymet ile ilgili devam eden XRP davasına ek olarak bazı NFT satışlarının da menkul kıymet olma şüphesi ile dava riski taşıdığı yeni ifade ile ortaya çıkmış oldu.

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC daha önce bunu yapan birçok şirkete ve kripto para projesine karşı harekete geçmişti. Şimdi ise ABD’nin gözü NFT projelerinin üzerine çevrilmiş ve eline de koz geçmiş gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları