Bitcoin

ABD Eyaleti Louisiana’da Bitcoin ve Kripto Paralar ile Vergi Ödenmesini Mümkün Kılacak Bir Yasa Tasarısı Sunuldu!

ABD eyaletlerinden Louisiana Bitcoin ve kripto paralar ile vergi ödemesi kabul etmeye hazırlanıyor olabilir.

ABD’de son zamanlarda sayıları giderek artan Bitcoin ve kripto para yasa tasarılarına bir yenisi daha eklendi.

Ulaşılan bir belgeye göre ABD eyaleti Louisiana’da Bitcoin ve kripto paraların vergi, resmi ücretler ve lisans ücretleri gibi ücretlerin ödemesi için kabul edilmesini amaçlayan bir yasa tasarısı sunuldu.

Eyaletin resmi web sitesinde de gözlenen yasa tasarısının konusu “Gelir İdaresi’nin sanal para birimlerini vergiler, lisanslar, ücretler, cezalar ve faiz ödemelerinde kabul etmesi” şeklinde belirtilmiş.

Tasarı Geçerse En Geç 1 Ocak 2024’te Bitcoin ile Vergi Ödemesi Yapılabilecek

Yasa tasarısının içeriği incelendiğinde ise, tasarının geçmesi durumunda Bitcoin ve diğer kripto paraların en geç 1 Ocak 2024 tarihine kadar Gelir İdaresi tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi gerekiyor.

ABD’de son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paralara dair olumlu olarak nitelendirilebilecek yasa tasarılarının sayısı giderek artıyor.

Ülkede kripto para lehine konuşmalar yapan senatör sayısında da artış yaşandı. Ted Cruz ve Cynthia Lummis gibi isimler basına verdikleri demeçlerde son derece BTC yanlısı tutumlar sergiliyor.

ABD’de senatörlerin yatırım yaptıkları varlıkları halka açıklaması zorunlu olduğundan, kısa bir süre önce senatör Ted Cruz BTC’ye 50.000 dolar yatırım yaptığını bildirmişti.

İlgili Haber
Kaliforniya'da Bitcoin'i Meşru Para Birimi Haline Getireceği İddia Edilen Bir Yasa Tasarısı Sunuldu

Bununla birlikte Jeremy Siegel gibi bazı isimler ise BTC karşısında doların tehlikede olduğunu iddia ederek FED’e önlem alma çağrısında bulundu.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı son 24 saatteki %0.08’lik yükselişi ile birlikte 39.540 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu