HaberlerKripto Para

ABD, Fidyecilere Yapılan Bitcoin ve Kripto Para Ödemelerini Zorlaştırmaya Hazırlanıyor!

ABD siber saldırılardaki kripto para birimlerinin kullanımına dur diyebilecek mi?

ABD, büyük şirketlerin karşı karşıya kaldığı siber saldırılara önlem aramaya devam ediyor. Saldırganlar siber saldırı sonrası sistemin geri iadesi için fidye olarak kripto para ödemesi istiyordu.

Wall Street Journal’da bugün yayınlanan habere göre ABD Rusya’ya kadar uzanan siber saldırılarda yapılan kripto para ödemelerinin saldırganların eline geçmesini zorlaştıran bazı adımlar atmaya hazırlanıyor.

ABD Hazine Bakanlığı’nın önümüzde hafta söz konusu kripto para ödemlerini zorlaştıran bir dizi tedbir açıklaması bekleniyor. Alınacak önlemlerin içeriği konusunda bir detay paylaşılmazken, bu hamle Biden yönetimin bu saldırılara karşı ilk büyük çabası olarak değerlendiriliyor.

WSJ’deki raporda Hazine’nin bu ödemeleri zorlaştırmak için tüm kripto para altyapısını baskılamayacağı, yetkililerin bazı somut hedeflere odaklandığı özelikle belirtildi.

Fidyeci korsanlar önceki saldırılarında ödeme olarak Bitcoin talep etmişti. Biden yönetiminin bu ödemelerin korsanların eline geçmesini nasıl engelleyeceği bilinmiyor.

Bu ödemelerin saldırganların eline geçmesini zorlaştıracak adımlar merakla beklenirken, haftaya kripto para yatırımcılarını yoğun bir gündemin beklediğini görüyoruz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu