BitcoinHaberlerKripto Para

ABD Gizli Servisinden Bitcoin Açıklaması! “Takip Ediyoruz”

ABD Gizli Servisi suçlulardan ele geçirdiği kripto para miktarını açıkladı.

CNBC’nin haberine göre ABD Gizli Servisi 2015 yılından bu yana 102 milyon dolardan fazla kripto paraya el koydu.

ABD Gizli Servisi, söz konusu kripto paraları dolandırıcılıkla bağlantılı olan toplamda 254 olayda ele geçirdi.

Gizli Servisteki soruşturma müdür yardımcısı David Smith, ajansın Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin blok zincirindeki işlem akışını aktif olarak izlediğini söyledi.

Smith, yaptığı bir röportajda kripto para birimleri ile ilgili şunları söyledi:

“Kripto para işlemlerini izlemek bazı bağlantılı tanımlayıcılar nedeniyle bir e-posta adresini izlemekten farklı değildir.

Bir kişi bir işlem yaptığında ve blok zincirine girdiğinde, isterseniz o e-posta adresini veya cüzdan adresini takip etme ve blok zinciri boyunca izleme imkanına sahibiz.”

Smith, dolandırıcıların kripto para birimleri ile yapılan işlemlerin hızlı olmasından dolayı kripto paraları tercih ettiğini belirterek devam etti:

“Suçlular kripto para birimlerini daha hızlı hareket ettiriyor. Bu işlemlerin hızlılığı kriptoyu hem Amerikalı tüketiciler hem de suçlular için çekici kılıyor.

Burada aslında suçluların kripto para birimlerini kullanarak yapmak istediği şey suçlarını örtmek için zaman kazanmak. Bizim yapmak istediğimiz şey ise  bu durumu olabildiğince hızlı, agresif ve doğru bir şekilde takip etmek.”

Smith, son olarak Gizli Servis’in şubat ayında dijital varlıkların yasa dışı kullanımını önlemek ve kripto para birimlerinin güvenliği hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan “Kripto Para Birimi Farkındalık Merkezi” isimli yeni web sitesi oluşturduğunu hatırlattı.

İlgili Haber
ABD'nin Gündeminde Kripto Paralar Var! FBI'dan Sonra ABD Gizli Servisi De Harekete Geçti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu