HaberlerKripto Para

ABD’nin Gündeminde Kripto Paralar Var! FBI’dan Sonra ABD Gizli Servisi De Harekete Geçti!

Kripto paralar ülkelerin gündemi olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kripto para birimleri ile ilgili suçları araştırmak için yeni bir ekip kurduğunu açıklayan FBI’dan sonra ABD Gizli Servisi de kripto paralar konusunda harekete geçti.

İlgili Haber
FBI Kripto Paralara Yönelik Yeni Ekip Kurdu!

ABD Gizli servisi yaptığı açıklamada dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin güvenliği hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan “Kripto Para Birimi Farkındalık Merkezi” isimli yeni web sitesi oluşturduklarını duyurdu.

Bu konuda bir de duyuru videosu yayınladıklarını belirten ABD Gizli Servisi, yeni web sitesinin dijital varlıklar ve kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımına karşı sürdürülen en son müdahale çalışmalarının yanı sıra kripto paraların güvenliğinin nasıl sağlanacağı ile ilgili bilgileri içereceğini açıkladı.

Kripto Paralar Popüler Olmaya Devam Ediyor!

ABD Gizli Servis Soruşturma Dairesi Başkan Yardımcısı Jeremy Sheridan, merkezin “mali suçları soruşturmaya” odaklandığını söyledi ve devam etti:

Blockchain teknolojisi, özellikle finans alanında olduğu gibi birçok sektöre de büyük gelişme getirdi.

Ülkenin finansal sistemlerine karşı yükümlülüğümüz, hem halkı dijital varlıkların nasıl çalıştığı konusunda bilgilendirmeyi hem de dijital varlıkları içeren suçlara karışanları tespit etmek, tutuklamak ve kovuşturmak için onlarla ortaklık kurmayı da içeriyor.

Bu bağlamda oluşturulan Kripto Para Birimi Farkındalık Merkezi dijital varlıkları içeren suçlara karışanları tespit etmeyi, tutuklamayı ve kovuşturmayı amaçlıyor.

ABD Gizli Servisi, tüm mali suç soruşturmalarında yeteneklerini, işbirliğini ve etkinliğini genişletmeye devam edecek.”

ABD Gizli Servisi, dijital varlıklar ve kripto para birimlerinin popüler ödeme biçimleri olmaya devam ettiğini vurguladıktan sonra ” Kripto para birimleri ve dijital varlıkları içeren yatırımlar ve işlemler doğası gereği suç teşkil etmez ancak dolandırıcılık yapmak yada yasa dışı faaliyetlerini gizlemek isteyenler için yeni fırsatlar sunar.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu