HaberlerKripto Para

FBI Kripto Paralara Yönelik Yeni Ekip Kurdu!

FBI kripto paralara yönelik denetimini artırıyor.

Kripto paraların artan popülaritesi ile birlikte kripto paraların dolandırıcılıkta ve illegal olaylarda kullanım oranı da arttı.

Bu artışa dikkat çeken ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto para birimleri ile ilgili suçları araştırmak için yeni bir ekip kurduğunu açıkladı.

FBI yaptığı açıklamada “Dijital varlıkların ve dağıtılmış defter teknolojilerinin hızlı benimsenmesi ile birlikte siber saldırılarda ve kripto paraların yasa dışı kullanımlarında bir artış gördük.” dedi.

Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi (NCET) , ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco tarafından açıklandı.

Monaco, NCET’in kripto paraları içeren davaları araştırmak ve kovuşturmak için kripto para içeren hangi tür suçların daha fazla kaynağa ihtiyaç duyabileceğini değerlendireceğini söyledi.

Başsavcı Yardımcısı Monaco ayrıca “Kripto para birimlerinin ve sanal para birimlerinin güvenli bir liman olarak görülmemesi gerektiğine dair bir mesaj gönderiyoruz.” dedi.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibinin ilk Direktörü olarak deneyimli savcı Eun Young Choi’nin atandığı duyuruldu.

Söz konusu görevi için heyecanlı olduğunu söyleyen Choi, sözlerine şu şekilde devam etti:

“NCET, dijital varlıkları çevreleyen teknoloji büyüdükçe ve geliştikçe, departmanın da her türden suçlu tarafından yasa dışı kötüye kullanımla mücadele çabalarını hızlandırmasını ve genişletmesini sağlamada çok önemli bir rol oynayacak.

NCET’in inanılmaz ve yetenekli avukat ekibine liderlik edeceğim ve departman için bu önemli öncelik üzerinde çalışmaya başlayacağım için heyecanlıyım. Başsavcı Yardımcısına ve Adalet bakanlığı Ceza Dairesine bu fırsat için teşekkür etmek istiyorum.”

NCET’in, blockchain teknolojisini ve kripto paraları içeren suçlar ile mücadeleye odaklanacağını belirten Başsavcı Yardımcısı Kenneth A. Polite Jr, “Eun Young Choi’nin siber ve kripto para konularında başarılı bir lider olarak hizmetine devam edeceği ve departmanın bu alandaki çabalarına öncülük edeceği için memnunum.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu