coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD Hazine Bakanı Janet Yellen'dan Önemli Kripto Para Açıklamaları Geldi: Kongreye Çağrı!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’dan Önemli Kripto Para Açıklamaları Geldi: Kongreye Çağrı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bugün yaptığı açıklamasında, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın batışlarının, mevcut bankacılık sisteminin risklerini ele almak üzere bankacılık düzenleme ve denetleme kurallarının yeniden incelenmesi gerektiğine işaret ettiğini söyledi.

Yellen, Kripto Paraların da İçinde Bulunduğu “Banka Dışı” Sektörlerin Daha Güçlü Bir Şekilde Düzenlenmesini İstedi

Ulusal İşletme Ekonomisi Derneği’ne sunulmak üzere hazırlanan konuşmasında Yellen, para piyasası fonları, hedge fonları ve kripto para varlıkları da dahil olmak üzere büyüyen banka dışı ya da “gölge banka” sektörünün daha güçlü bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Yellen, likidite riskleri de dahil olmak üzere banka dışı kurumlardan kaynaklanan risklerin ele alınması için daha fazla düzenleme yapılması çağrısında bulundu ve kuralların, risklerin düzenlemeden kaçınmak için finansal sistemde başka bir yere kaymasına izin vermemesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca Biden yönetiminin, kripto para borsası FTX’in çöküşünden önce başlayan bir çalışma olan dijital varlıklardan kaynaklanan sistemik risk potansiyelini incelemeye devam ettiğini söyledi.

İlgili Haber  FED Yetkilisi Barkin'den Faiz Kararlarıyla İlgili Açıklama: Sonraki Toplantı İçin Beklentisini Paylaştı!

“Stablecoin’ler Özellikle Endişe Verici”

Yellen yaptığı konuşmasında kripto paralar hakkında açıklamalar yapmaya devam etti:

“Dolar karşısında sabit bir değeri korumak için rezerv varlıklara yatırım yapan stablecoin’ler özellikle endişe verici.”

Yellen, geleneksel fonlar gibi bunların da stres dönemlerinde varlık satışına zorlanabileceğini söyledi.

Yellen, “Bir stablecoin’e yapılan saldırı, diğer stablecoin’lerde paniğe yol açarak daha geniş çaplı satışlara neden olabilir” dedi ve Kongre’nin stablecoin ihraççıları ve diğer dijital varlıklar için kapsamlı bir önleyici düzenleyici çerçeve oluşturmak üzere yasa çıkarması gerektiğini sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları