Kripto HaberleriEkonomiFED Yetkilisi Barkin'den Faiz Kararlarıyla İlgili Açıklama: Sonraki Toplantı İçin Beklentisini Paylaştı!

FED Yetkilisi Barkin’den Faiz Kararlarıyla İlgili Açıklama: Sonraki Toplantı İçin Beklentisini Paylaştı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Richmond FED Başkanı Thomas Barkin, Perşembe günü bankacılık sektöründe son dönemde yaşanan çalkantıların gölgesinde ekonomik görünüm ve para politikası hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Thomas Barkin, Credit Suisse Olaylarından Sonra Artık Bir Sonraki Toplantıda 50 Baz Puanlık Bir Artış İhtimalinin Kalmadığını Söyledi

Bu yıl politikaları belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi’nde (FOMC) oy hakkı bulunmayan Barkin, Silicon Valley Bank’ın (SVB) iflas incelemesinden çıkan sonuçların denetim uygulamalarına dahil edilmesini beklediğini söyledi.

Ayrıca Credit Suisse kargaşasının bir sonraki toplantıda 50 baz puanlık bir artış şansını ortadan kaldırdığını ifade etti.

Barkin, 2-3 Mayıs’ta yapılması planlanan bir sonraki toplantıda faiz artırımının uygun olup olmadığı konusunda henüz bir görüşü olmadığını, çünkü o tarihe kadar toplanması gereken çok fazla bilgi olduğunu söyledi.

Barkin enflasyonun hala “sıcak” olduğunu ve talep düşmeden enflasyonun düşmesini hayal etmenin zor olduğunu belirtti. Barkin, enflasyonun Fed’in %2’lik hedefine dönmesinin zaman alabileceğine dair, işletmelerin fiyatları yükseltme konusunda daha cesaretli hale gelmesi gibi çeşitli nedenler gördüğünü söyledi.

İlgili Haber
Üst Düzey FED Yetkilisinden Önemli Açıklama: Kaç Faiz Artışı Daha Olacağını Açıkladı!

61 yaşındaki Barkin, 1 Ocak 2018’den bu yana Richmond Fed’in sekizinci başkanı olarak görev yürüten Amerikalı bir merkez bankacısıdır.

Barkin, küresel yönetim danışmanlığı firması McKinsey & Company’de 30 yıl boyunca küresel finans müdürlüğü (CFO) ve baş risk müdürlüğü de dahil olmak üzere giderek artan üst düzey pozisyonlarda çalıştı. Ayrıca Atlanta FED’in yönetim kurulunda ve başkanlığında da görev yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları