Kripto HaberleriEthereumABD, Kuzey Kore'ye Yardım Eden Ethereum Geliştiricisi Davasında Yeni Bir Adım Attı!

ABD, Kuzey Kore’ye Yardım Eden Ethereum Geliştiricisi Davasında Yeni Bir Adım Attı!

Takip et

Ethereum‘un (ETH) önde gelen geliştiricilerinden birisi konumundayken projeden ayrılan Virgil Griffith, oldukça kötü bir son yaşadı.

ABD tarafından Kuzey Kore’nin yaptırımları aşmasına yardımcı olmakla suçlanan Griffith, geçtiğimiz günlerde hapis cezasına çarptırılmıştı. Şimdi ise ABD’nin başka hedeflere de sahip olduğu görülmekte.

İlgili Haber
Virgil Griffith: Ben Suçsuzum, Kuzey Kore'ye Bilgi Satmadım

Griffith’i İşe Alanlar Tehlikede!

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre, ABD Adalet Bakanlığı iki Avrupa vatandaşını da Kuzey Kore’nin yaptırımları aşmasına yardımcı olmakla suçluyor.

Pyongyang merkezli bir kurum oluşturan İspanya vatandaşı Alejandro Cao de Benos ve kripto para sektörünün aktif isimlerinden olan İngiliz vatandaşı Christopher Emms, büyük bir suçlama ile karşı karşıya. İkili, Virgil Griffith‘i işe alıp Kuzey Kore‘ye kripto para ve blockchain hizmetleri sunmakla suçlanmakta.

İki kişi de şu an için özgür ancak suçlamalar oldukça ciddi gibi gözükmekte.

Savcı, ikilinin Griffith ile anlaştığını ve Griffith’in Kuzey Kore’ye gitmesi konusunda ikna edici olduklarını vurgulamakta.

2019 yılında yapılan konferansta Emms ve Griffith’in Kuzey Kore hükümet yetkililerine yaptırımları aşmak için kripto para sektörünü kullanmaları tavsiyesinde bulunduğu da belirtilmekte.

Bunların hepsinin tamamen Kuzey Kore’nin yaptırımları aşmasına yardımcı olmak için yapıldığı iddia ediliyor ve bu da ABD’nin güvenlik çıkarlarına uymuyor.

Cao de Benos ise Griffith’in ABD Başkonsolosluğuna bu gezisi hakkında bilgi vermesine kızarak kendisini uyaran bir e-posta göndermiş durumda.

İlgili e-postada ABD’nin Griffith’i hapse atabileceği ve bundan ciddi ceza alabileceği belirtiliyor. İkili suçlu bulunursa 20 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Her ne kadar alakasız duruyor olsa bile bir tutuklama olması Ethereum fiyatını olumsuz etkileyebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları