BitcoinEkonomiHaberler

ABD Piyasalarındaki Satış Bitcoin’i de Etkiledi! Son Durum Ne?

Piyasalar açıldıktan sonra teknoloji hisselerindeki satışların arttığını görüyoruz.

ABD piyasalarının açılmasıyla ABD Hazinesinin 10 yıllık getirilerinde ve dolar endeksinde yukarıya yönlü bir hareket gördük. Bunun devamında dev teknoloji hisseleri öncülüğünde Nasdaq ve S&P 500’deki satışların %1’lere ulaştığını görüyoruz.

Dow Jones %0.4 primle işlem görürken bunda sanayi, enerji ve bankacılık hisselerinin etkili olduğunu görüyoruz. Teknoloji hisselerindeki dalgalanmanın ve DXY’deki sert hareketlerin kripto para piyasalarını da etkilediğini biliyoruz.

Geçtiğimiz hafta yapılan FED toplantısının etkileri hisse senedi piyasalarında bu hafta da devam ediyor. Varlık alımlarının azaltımına ilişkin açıklamalar ve ekonomik toparlanmaya ilişkin göstergeler dolara olan ilgiyi yükseltti.

Gün içerisinde 44350$’a kadar yükselen Bitcoin, piyasaların açılması ve dolar endeksindeki yükseliş ile birlikte 43300$’a kadar geriledi.

İlerleyen saatlerde Nasdaq ve S&P 500 hisselerinde bir toparlanma görürsek Bitcoin de kendisini yeniden 44.000$’ın üzerine atabilir. Geri çekilmelerde 42500$ ana desteğimiz olmaya devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu