BitcoinHaberlerKripto Para

ABD Posta Servisi Bitcoin (BTC) ve Kripto Paraların Yasa Dışı Kullanımını Araştırıyor!

ABD posta teftiş servisi kripto paraları araştırıyor.

ABD’de kripto paraların yasa dışı kullanımını önlemek amacıyla yasal düzenlemeler gelebilir beklentisi oluşmuşken, ABD posta servisi yasal düzenlemeler öncesi hazırlıklara başladı.

ABD posta servisi ofisi salı günü yayınladığı bir bildiri ile Posta teftiş servisinin kripto para politikalarına ilişkin bir denetim projesi hazırlayacağını duyurdu.

ABD’de 1200 ofisi bulunan servis, ABD posta sisteminin yasa dışı amaçlarla kullanımını önlemek için çalışıyor.

“Posta Teftiş Servisi federal yasaları uygulayarak posta hizmetini yasa dışı ve tehlikeli kullanımdan korur. Bitcoin ve kripto paralar merkezi olmayan değişim araçlarıdır.

Bu araçların suçlular tarafından yasa dışı mal satın almak, kara para aklamak ve dolandırıcılık gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığı bilinmektedir. Bu tür suçları önlemek amacıyla Posta Teftiş Servisi suçu ifşa etmek ve soruşturma sonucunda bu para birimlerini ele geçirmek için kripto para birimi kullanabilir.”

Bu bağlamda kripto para birimini yönetme ve denetleme politikalarını gözden geçiren ofis, mevcut politikaların etkinliğini de değerlendirmek istiyor. Raporun Ağustos 2021 tarihinde yayınlanması bekleniyor.

Açıklamada kripto para kullanım deneyimi olan kolluk güçlerinden şu soruları da yanıtlaması istendi:

– Kurumlar  yasadışı faaliyetleri araştırırken kripto para birimini elde etmek, yönetmek ve ele geçirmek için hangi uygulamaları veya yönergeleri izliyor?

– Kripto para birimini kullanırken ne gibi risklerle karşılaştınız?

– Kripto para birimini araştırma amacıyla kullanmadan önce ne tür bir eğitim aldınız?

– Bir soruşturma sırasında kripto para birimini ele geçirirken ne gibi benzersiz zorluklarla karşılaştınız?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu