AnalizHaberlerKripto Para

ABD Seçimleri Gerçekten Bitcoin’i Etkileyecek Mi? – Altında Büyük Düşüş Hangi Tarihte Gerçekleşecek?

ABD seçimleri ile ilgili bazı ünlü analistler seçimlerin etkisinden sonra kripto paralar ve altın fiyatlarının çok büyük düzeyde gerileyeceğine değiniyorlar.

Bitcoin, dün ABD Başkanı Donald J. Trump’ın Demokrat Partili rakibi Joe Biden ile tartışma sahnesinden en ufak etkilenmedi. Ancak bu tartışma sahnesinden 1 ay 4 gün sonra ABD’de seçimler var ve bu dakika itibariyle 1 ay 3 gün kaldı. Seçimlerde herhangi bir görev değişimi olsun veya olmasın altın fiyatlarının %25 oranında gerileyeceğine değinen bazı analistler, özellikle de yatırımcıların dikkatli olmazlar ise bunun sonucunda beklenmedik düzeyde kayıplar yaşayabilecek olduklarına işaret ediyorlar.

Bitcoin fiyatının ABD’de gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerden neden ve nasıl etkileneceği konusunda birkaç farklı iddia var. Bu iddialar:

  • Kripto para birimlerine dönük düzenlemeler yapılacak olması (Özellikle Joe Biden göreve gelirse)
  • Yaşanan kritik ve belirsiz ortamın son bulacak olması
  • Ülke genelinde vergilerin arttırılması
  • Dış ülkelere uygulanacak şiddetli ekonomik yaptırımlar veya uygulanacak ekonomik ticari denge anlaşmaları
  • Coronavirüs sürecinde yönetimde çok daha güven veren adımlar atılacak olması
  • AB ve diğer ülkelerde ABD’de yaşanan bekleyişin son bulmasına bağlı olarak yatırımcıların varlıklarını Bitcoin’den ve altından çekerek piyasaya sürmesi

Bu senaryoların her biri kendisine has bazı gerçekler barındırıyor ve de özellikle kripto para fiyatlarının %25 oranında düşüş yaşamasının veya yükselişler görmesinin yine piyasaya bağlı olarak değişeceği öngörüsü mevcut.

Altının %25 Düşeceği İddiaları Var

Altın fiyatları son dönemde ONS altından hesap edildiğinde az da olsa kayıp yaşamış ve rekor seviyelerden gerilemiş durumda. En büyük altın rezervlerine sahip olan ABD’nin özellikle seçimlerden sonra tonlarca altın satışının gerçekleşebilecek olduğu, ABD’li yatırımcıların alım taleplerine son vererek dolar tutmaya veya paralarını piyasaya sürmeye başlayabilecekleri tartışılıyor.

Bundan daha da önemlisi olarak seçimlerden sonra özellikle güvensizliğin büyük oranda ortadan kalkacak olduğu, bunun ötesinde şişen altın fiyatlarının bomba gibi patlayabilecek olduğu yorumları yapılmakta.

Bugün birçok insanın coronavirüs nedeniyle güvenilir liman olarak görülen altına yatırım yaparak “kesin kazanırım ne de olsa!” düşüncesinden kayıp yaşayabilecekleri belirtiliyor.

Nakit Vurgusu

Analistler, bu dönemde en az %30-40 oranında nakit tutulmasını, kalanın ise en az 2 farklı yatırım aracına yatırılmasının en doğru karar olabilecek olduğuna işaret etmekteler.

Eğer ki beklenen büyük düşüş gerçekleşirse milyonlarca yatırımcının zarar etmesi kaçınılmaz olacak ve anlık düşüşler milyarlarca dolarlık zarar yaratacak.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu